Veidai

2018.09.13 17:37

Galutinai patvirtinta, kur bus rengiamas „Eurovizijos“ konkursas

Nuspręsta, kad 2019 m. „Eurovizijos“ konkursas bus rengiamas Tel Avive, Izraelyje, skelbiama oficialioje konkurso svetainėje eurovision.tv.

Jau 64-toji „Eurovizija“ kaip ir įprastai bus rengiama pavasarį, gegužės mėnesį. 14 d. ir 16 d. vyks pusfinaliai, o 18d. – finalas.

Sprendimas buvo priimtas „Eurovizijos“ konkurso tarybos.

„Eurovizijos“ vykdantysis vadovas Jonas Ola Sandas dėkojo visiems Izraelio miestams, pasisiūliusiems rengti konkursą. Vis dėlto po detalaus miestų įvertinimo buvo nuspręsta, kad Tel Avivas yra geriausiai pasirengęs didžiausiam pasaulyje muzikos renginiui.

„Džiaugiamės, galėdami konkursą rengti ten, kur jis dar niekada nebuvo rengtas. Tikimės, kad konkursas bus įspūdingas“, – eurovision.tv cituojamas J. O. Sandas.

Tarp kitų miestų kandidatų buvo Jeruzalė ir uostamiestis Elatas.

„Eurovizijos“ konkurso tarybos pirmininkas Frankas-Dieteris Freilingas teigė, kad šią savaitę bus tariamasi su Tel Avivo meru Ronu Huldai dėl saugumo garantijų, kurios užtikrintų kiekvieno, atvažiavusio į renginį, saugumą. „Be šių garantijų neįmanomas tolesnis konkurso planavimas“, – tikino tarybos pirmininkas.

2018 m. „Eurovizijoje“, vykusioje Lisabonoje, nugalėjo Izraelio atstovė Netta Barzilai su daina „Toy“, Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė liko 12-ta.