Veidai

2018.09.05 12:24

Šeimos ilgaamžiškumo rekordas: japonų pora kartu gyvena daugiau nei 80 metų

Ilgo šeimos gyvenimo paslaptis – kantrybė, – tokią išvadą padarė seniausia ir daugiausia metų kartu gyvenanti pora iš Japonijos. Mijako ir Masao Matsumoto kartu gyvena daugiau kaip 80 metų ir dabar oficialiai pripažinti tokio ilgaamžiškumo rekordininkais.

Masao Matsumoto vedė 8 metais už jį jaunesnę Mijako 1937-aisiais, per pačią prieškario krizę. Jaunoji pora buvo tokia neturtinga, kad net negalėjo surengti vestuvių ceremonijos. Bet tai nesutrukdė jiems nugyventi labai ilgą gyvenimą.

Dabar Mijako – šimtas metų, o jos vyrui – 108-eri. Taigi bendras sutuoktinių amžius – 208 metai ir tai pasaulinis šeimos bendro gyvenimo rekordas, kurį oficialiai užfiksavo Guinnesso rekordų knyga. Ramiai gyvenantiems senukams tai buvo netikėta.  

„Labai dėkoju, mes abu labai dėkingi. Gaila, bet po mūsų jokių turtų neliks. Esu dėkinga iki ašarų“, – kalbėjo šimtametė M. Matsumoto žmona.

Tie bendri gyvenimo metai buvo tikrai nelengvi.  Masao buvo pasiųstas į frontą, bet, laimei, grįžo gyvas ir sveikas. Tuo metu jo žmonai su vaikais teko išgyventi per karo suirutę.   

Reuters/Scanpix nuotr.

„Tikėjau, kad ateis geresni laikai, todėl ir ištvėriau, o buvo labai sunkių metų“, – prisimena šimtametė.

Vėliau prasidėjo amerikiečių sutriuškintos Japonijos atstatymas ir tie dešimtmečiai taip pat nebuvo lengvi eiliniams Tekančios saulės salų gyventojams.

Daugiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.