Naujienų srautas

Veidai2018.09.03 16:22

Švedijoje surengtas gražiausios barzdos ir geriausio barzdaskučio konkursas

Sugrįžus į madą barzdoms, barzdočių klubai įvairiose šalyse pritraukia vis daugiau žmonių rengdami įvairias varžybas ir pasirodymus. Šį savaitgalį Švedijoje surengtas ne tik gražiausios barzdos, bet ir geriausio barzdaskučio konkursas.

Panašiai kaip prieš porą savaičių Anglijoje, kur buvo susirinkę Britanijos ir kitų šalių barzdočiai, šį savaitgalį savo narių pasirodymą surengė Švedijos barzdų puoselėtojai.

Į Švedijos sostinėje surengtą konkursą atvyko apie 200 šiuo natūraliu vyrišku atributu apsipuošę švedai. Nemaža jų dalis priklauso klubui, pavadintam „Blogiukai Barzdočiai“.

„Esu tikras, kad kai kurie dalyvauja varžybose tam, kad laimėtų, bet kiti tiesiog nori pasilinksminti“, – mano Kristianas Karlsonas, „Blogiukų barzdočių“ atstovas.

Viena pagrindinių rungčių buvo ne barzdų demonstravimas, o barzdaskučių, o tiksliau – kirpėjų, menas. Tai tikrai nelengva ir nemažo talento reikalaujanti profesija.

Po kelių turų į finalą išėjo 5 barzdų kirpimo meistrai ir po 45 minutes trukusio kirpimo, sukimo ir šukavimo  pačiu geriausiu buvo pripažintas Švedijoje apsigyvenęs išeivis iš vidurio rytų Arminas Iranmanešas.

„Jūs visada elgėtės kaip džentelmenas, net ir jūsų apranga nepriekaištinga, be to, tai, kaip jūs kalbėjote su klientu, šypsojotės – visa tai labai svarbu. Mes vertinome ne tik kirpimą, bet ir visą aptarnavimą, įvaizdį – ir jūs, mano drauge, esate absoliutus profesijos džentelmenas“, – sako barzdaskučių varžybų teisėjas Jacas Ludlowas.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi