Veidai

2018.08.31 13:22

Pietų Korėjos mokyklose uždraudžiama kava

BNS 2018.08.31 13:22

Moksleiviams ir mokytojams Pietų Korėjoje teks ieškoti naujų būdų žvalumui ilgą mokslų dieną palaikyti: vyriausybė penktadienį paskelbė, kad uždraus mokyklose pardavinėti kavą.

Daug kofeino turinčių gėrimų moksleiviams mokyklose negalima pardavinėti nuo 2013 metų, bet mokyklose tebestovi mokytojams skirtų kavos pardavimo automatų, o gudrūs moksleiviai rado būdų, kaip apeiti taisykles ir įsigyti šio gėrimo.

Dabar vyriausybė nori panaikinti bet kokią galimybę vaikams mokyklose nusipirkti daug kofeino turinčių gėrimų, sakė Maisto ir vaistų saugumo ministerijos atstovė. Ji perspėjo, kad moksleiviai kofeino griebiasi norėdami mokytis iki vėlumos ir pasirengti egzaminams.

Pagal naująjį sprendimą, kuris įsigalios rugsėjo 14 dieną, pradinėse, pagrindinėse ir vidurinėse mokyklose bus visiškai draudžiama pardavinėti kavą.

„Kava išnyks iš mokyklų valgyklų ir pardavimo automatų“, – naujienų agentūrai AFP sakė ministerijos atstovė.

Pietų Korėjos laikraštis „Chosun Ilbo“ rašė, jog moksleiviai egzaminų laikotarpiu būna linkę griebtis „energinių gėrimų“ ir kavos su pienu, kad galėtų mokytis iki vėlumos.

Ministerija perspėja dėl per didelio kavos kiekio poveikio sveikatai ir nurodo, kad nuo didelio kavos kiekio gali pradėti pykinti, sutrikti širdies ritmas ir miegas.

Pietų Korėja yra septinta valstybė didžiausių kavos importuotojų sąraše, nurodo ne pelno organizacija „Korea International Trade Association“ (KITA). 2017 metais šalis importavo kavos už maždaug 700 mln. dolerių (598,7 mln. eurų).

KITA duomenimis, kiekvienas šalies gyventojas pernai išgėrė vidutiniškai po 512 puodelių kavos.