Naujienų srautas

Veidai

2018.08.25 12:18

Londono zoologijos sode gyvūnus kasmetiniam svėrimui vilioja skanėstais

Londono zoologijos sodas šią savaitę surengė kasmetį jau tradicija tapusį gyvūnų svėrimą. Sodo darbuotojams teko išties nelengva užduotis – gyvūnai svertis ir matuotis vilioti skanėstais.

Sode virš 20 tūkst. gyvūnų, tad nesunku įsivaizduoti, kiek daug laiko ir pastangų reikia įdėti norint visus pasverti ir pamatuoti.

„Svėrimas yra didelės apimties ir daug laiko užtrunkantis procesas. Sodo darbuotojai dirba tam tikruose skyriuose. Tad jų užduotis – pasverti ir pamatuoti augintinius, su kuriais jie bendrauja kiekvieną dieną. Reguliarių matavimų duomenys leidžia spręsti apie gyvūnų sveikatą, ar tinkamai jie maitinami, pavyzdžiui, padidėjusi juosmens apimtis išduoda besilaukiančias pateles. Kitas pavyzdys pingvinai – turime žinoti, ar jie meta plunksnas, jei taip, ar pakanka maisto, kad vėl jas atsiaugintų“, – sako zoologijos sodo vadovas Markas Habbenas.

Matavimų informacija Londono zoologijos sodas dalijasi su sodais visame pasaulyje. Didžioji dalis duomenų apie gyvūnų svorį ir dydį žinoma būtent dėl zoologijos soduose surenkamos informacijos, tai padeda apsaugoti laukinėje gamtoje gyvenančius gyvūnus.

Išsamiau – Luko Šniolio reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi