Veidai

2018.08.20 00:18

Suomių linksmybės: su aukštakulniais ir slidėmis – į pelkę

Julija Petrošiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.20 00:18

Prie atšiauraus klimato ir sniego įpratę šiaurinės Suomijos gyventojai be slidžių negali ir vasarą.  Pasislidinėjimui jie nutarė išnaudoti pelkes, kurių šiame regione gausu. Vienas iš varžybų reikalavimų – būti kuo labiau pasipuošusiems.

Gėlėtos suknelės, aukštakulniai ir slidės – Suomijos pelkės tokių lankytojų dar nematė. Šiaurės Suomijoje vasara šiluma nedžiugina, tad vietiniai gyventojai sumanė savų pramogų.

Nors pasipuošę dalyviai rungiasi vos 30 metrų atkarpoje, jiems tenka sutelkti visas jėgas. Vienas neatsargus judesys ir tu jau krenti veidu į purvą.

„Džentelmenai, jei matote, kad dama šaukiasi pagalbos ir beveik skęsta, nesidrovėkite – būkite narsūs ir išgelbėkite ją“, – ragino organizatoriai.

Idėja kilo menininkui Kari Tykkyläinenui, kuris pats ir rūpinasi visomis lenktynėmis. Performansų meistras sako, kad reginys puikiai atspindi suomiškos vasaros dvasią.

Pelkėje su slidėmis išgyventi kur kas sunkiau nei skrieti kalno šlaitu, įsitikino rungtyniautojai. Iki finišo jie čiuožė, klampojo, galiausiai net šliaužė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.