Veidai

2018.08.19 17:46

Pietų korėjietis iškeitė 2 mln. eurų vertės bitkoinų į padribtus banknotus

BNS 2018.08.19 17:46

Pietų Korėjos verslininkas 2 mln. eurų vertės bitkoinų iškeitė į padirbtus eurų banknotus. Sandoris įtartinas atrodė nuo pat pradžių – tariamai turtingas pirkėjas grynuosius pinigus pardavėjui perdavė prabangiame viešbutyje Prancūzijos Rivjeroje.

Nepaisant to, pirkėjas iš Pietų Korėjas, turintis Singapūre veikiančią kriptovaliutų įmonę, sutiko su pasiūlymu bei liepą susitiko su pardavėju iš Serbijos.

Tačiau kuomet sandoris buvo įvykdytas Nicos mieste, pirkėjas suprato, kad 500 eurų banknotai, kuriuos jis gavo, yra prastos klastotės, naujienų agentūrai AFP teigė policijos šaltiniai.

Po to, kai auka liepos pabaigoje parašė pareiškimą policijai, serbas buvo sulaikytas aukščiausios klasės viešbutyje Kanuose, kur įtariamas vagis gyveno prabangų gyvenimą, turėdamas brangų automobilį ir 100 tūkst. eurų vertės laikrodį.

Po pasirodymo teisme serbo suėmimas buvo pratęstas. Jis kaltinamas sukčiavimu bei dalyvavimu organizuotų nusikaltimų tinkle, AFP sakė jo advokatas Gerardas Boudoux.

Nukentėjusysis iš Pietų Korėjos sakė, kad nusikaltėliai iš pradžių susisiekė su juo dėl galimos investicijos į jo įmonė. Diskusijos privedė prie sandorio, pagal kurį korėjietis turėjo pervesti bitkoinus į sąskaitą užsienyje mainais už grynuosius.