Veidai

2018.08.09 10:53

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas

Rugpjūčio 8-oji – ypatinga kačių gerbėjams – nuo 2002 metų šią dieną minima Tarptautinė kačių diena. Šiandien pasaulis prisimena garsiausias pasaulio kates ir įdomiausias su jomis susijusias istorijas.

Pavyzdžiui, britų premjero rezidencijoje gyvena pirmuoju šalies katinu tituluojamas Larry, kuris turi ir oficialų „titulą“. Jis – pagrindinis pelių gaudytojas. Tai buvęs beglobis katinas, kurį paėmus iš prieglaudos, visoje šalyje padaugėjo žmonių, priglaudžiančių beglobius gyvūnus.

AFP/Scanpix nuotr.

Tikra kačių karalyste vadinamas Turkijos miestas Stambulas. Čia sutemus išleidžiama 200 kačių, kad šios išgaudytų peles.

Reuters/Scanpix nuotr.

Japonijoje yra ypatinga šventykla, kurioje – daugybė kačių statulėlių. Čia minios žmonių ateina prašyti laimės. Manoma, kad ji gali aplankyti, jei paglostai katės statulėlę. Beje, jei prašymas išsipildo, žmonės į šventyklą atneša naują katės statulėlę. Jų čia jau apie 10 tūkst.

Reuters/Scanpix nuotr.

Viena iš turistų atrakcijų Taivane – kačių kaimas. Jis įsikūręs buvusiame šachtininkų kaime, kuris pradėjo merdėti šachtai užsidarius. Ne taip seniai vienas lankytojas nufotografavo visą ten gyvenančių kačių koloniją ir į kaimą staiga pradėjo plūsti turistai. Panašių kačių kaimų yra ir kitur.

Reuters/Scanpix nuotr.

Malaizijoje veikia prabangus penkių žvaigždučių kačių viešbutis. Čia netgi siūlomi VIP numeriai, o šeimininkams įrengiamos stebėjimo kameros.

AFP/Scanpix nuotr.

O karo kamuojamos Sirijos Alepo mieste veikia kačių klinika, kur gyvūnai maitinami, globojami ir apžiūrimi.

Reuters/Scanpix nuotr.

Daugiau įdomybių apie kates – įraše.