Veidai

2018.08.06 15:58

Uždrausta parduoti į keksą panašų muilą

ELTA 2018.08.06 15:58

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informavo, kad uždrausta teikti į rinką pavojingą gaminį – vonios muilą – aliejinį prausiklį „Bath Praline Glam Queen“.

Kaip rašoma tarnybos pranešime, gaminys yra kietas vonios muilas desertinio keksiuko formos, dekoruotas baltos spalvos, plaktos grietinėlės imitacijos dekoracija bei puoštas pabarstukais, kurie primena torto papuošimus. Gaminys tiekiamas rinkai supakuotas į popierinę keksiukų formelę, kuri įdėta į kartoninę pakuotę – dėžutę. 

Tarnybos teigimu, produktas yra pavojingas, tai yra neatitinka ES reikalavimų.

„Rinkai tiekiami kosmetikos gaminiai turi būti saugūs žmonių sveikatai, jei naudojami laikantis įprastų ar numatomų naudojimo reikalavimų. Ženklinant, pateikiant rinkai ir reklamuojant kosmetikos gaminius, draudžiama naudoti formuluotes, pavadinimus, prekės ženklus, vaizdinius ar kitus ženklus, kurie perkeltine ar kita prasme teigtų, kad gaminys turi savybių ar funkcijų, kurių iš tiesų neturi.

Kietas vonios muilas pagal išvaizdą imituoja maisto produktus (konditerijos gaminius), ir atrodydamas kitokiu, nei yra iš tikrųjų, kelia pavojų vartotojų sveikatai ar saugai“, – teigiama tarnybos pranešime.

Siekiant, kad produktas nepatektų vartotojams, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno apskrities skyrius uždraudė bendrovei „Etopas“ tiekti produktą į rinką, įpareigojo nedelsiant pašalinti pavojingą produktą iš rinkos, įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu gaminiu riziką, pavojingą gaminį susigrąžinti iš vartotojų ir sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.