Veidai

2018.08.05 14:20

Kodėl britų karalienė keliauja be paso ir švenčia kelis gimtadienius?

DELFI.lt2018.08.05 14:20

Apie karališkąją šeimą kalbama dažnai ir daug. Jie vis dar yra dėmesio centre, nors ir sakoma, jog monarchai nebeturi savo galių. Kita vertus, visuomet įdomu sužinoti, kaip gyvena ir kokių keistenybių turi daugybę metų Jungtinę Karalystę valdanti šeima, rašoma brightside.me.

1. Monarchams draudžiama žaisti „Monopolį“.

2008 metais princas Andrew sakė, kad šis žaidimas pernelyg supriešina ir kelia daug pykčio.

2. Karalienė Elizabeth II ypač mėgsta šviesias spalvas. Ne paslaptis, kad monarchė nevengia itin šviesių atspalvių savo aprangoje ir dievina ryškias spalvas.

„Nebegaliu dėvėti pastelinių spalvų drabužių, nes niekas nebeatpažintų manęs“, – kartą paaiškino ji. Ir, žinoma, čia yra tiesos. Ją tikrai lengviau pastebėti minioje ir pažinti.

AFP/Scanpix nuotr.

3. 1926 metais gimusi karalienė švenčia du gimtadienius.

Anglijos karalienė savo gimtadienį, kuris yra balandžio 21-ąją, mini dukart. Vieną iš jų ji sutinka neoficialiai tikrąją gimimo dieną, o antrąjį mini pirmąjį birželio šeštadienį. Tai paaiškinama labai paprastai. Tiesiog didesnė tikimybė, kad iškilmėms birželio pradžioje visada bus geras oras.

4. Karališkojo kraujo neturintiems žmonėms neleidžiame liesti monarchų.

Nors šiandieninė monarchija kiek skiriasi ir karališkosios šeimos nariai tampa vis atviresni besikeičiančiam pasauliui, ši taisyklė jau seniai nieko nestebina ir išlieka aktuali.

5. Karališkosios šeimos nariai privalo priimti visas dovanas.

Etika draudžia jiems grąžinti ar atsisakyti priimti dovaną. Visos dovanos, kurias gauna karališkosios šeimos narys, priklauso monarchijai, o karalienė įvedė taisyklę, jog jų negalima atsisakyti ar nepriimti.

6. Pietūs su Elizabeth II baigiasi tik jai baigus valgyti.

Dar viena keista taisyklė karališkojoje šeimoje yra ta, jog visi, kurie pietauja ar susitinka su karaliene, gali baigti valgyti ir pakilti nuo stalo tik jai papietavus. Net jei nebaigėte valgyti, vis tiek turėsite palikti savo patiekalą, jei tik karalienė paskelbė valgymo pabaigą.

AFP/Scanpix nuotr.

7. Keliaujant karalienei nereikalingas pasas.

Elizabeth II tikrai neturi rūpintis, ar nepamiršo savo paso prieš kelionę. Užsienyje jai pakanka parodyti monetą ar banknotą su savo atvaizdu. Tačiau vargu ar jai kada tenka įrodinėti, kokios šalies pilietė ji yra. Tiesa, kiti karališkosios šeimos nariai pasus visada turi su savimi.

8. Karališkosios šeimos nariai turi savo pajamų šaltinius.

Dauguma išsižiotų sužinoję, kad Britanijos karališkosios šeimos išlaikymas kiekvienais metais kainuoja apie 358 mln. JAV dolerių (306 mln. eurų), rašo portalas „This is Insider“. Tačiau dalį šios sumos jie padengia iš savo fondų ir paveldėtų ar uždirbamų pinigų.

9. Karalienei nereikalingas vairuotojo pažymėjimas.

Didžiosios Britanijos karalienė automobilį vairuoja nuo pat jaunystės ir ypač mėgsta tai daryti. Net ir antrojo pasaulinio karo metu ji tarnavo kaip greitosios pagalbos vairuotoja. Tačiau įdomus faktas yra tai, kad ji niekada neturėjo vairuotojo pažymėjimo ir yra vienintelis žmogus Junginėje Karalystėje, kuris gali vairuoti be pažymėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt