Veidai

2018.07.31 14:55

Šuo, įveikęs Australijos pusmaratonį, laimėjo medalį

BNS2018.07.31 14:55

Šuo Stormis buvo apdovanotas medaliu po to, kai Australijos provincijoje įveikė pusmaratonį ir pavergė varžovų širdis.

Mišrūnas per dvi su puse valandos – vidutinį dalyvių laiką – nubėgo visą 21 kilometro distanciją šį mėnesį vykusiame maratone „Goldfields Pipeline“ netoli vakarų Australijos miesto Kalgurlio.

„Žmonės buvo sužavėti. Šis draugiškas šuo, beje, pirmasis toks pusmaratonio dalyvis, klaidžiojo aplinkui sveikindamasis su dalyviais, o vėliau kartu su jais ir startavo“, – AFP naujienų agentūrai antradienį pasakojo lenktynių organizatorius Grantas Wholey.

„Lenktynių stotelėse gyvūnas bėgiojo aplink ir sveikinosi su savanoriais bei dalyviais, o vėliau prisidėjo prie bėgikų ir sekė jų minią“, – pridūrė jis.

„Jis turseno su visais bėgančiaisiais ir mėgavosi savo žmogiškąja kompanija“, – teigė G. Wholey.

Lenktynių organizatorius sakė, jog juodai rudas šuo į lenktynes atkeliavo iš netoli esančios aborigenų bendruomenės, kur, kaip teigė vietinės mokyklos mokytojai, gyventojų jis yra vadinamas Stormiu.

Kaip buvo informuoti varžybų rengėjai, gyvūnas priklausė bendruomenei, o ne vienam savininkui. Tad pasibaigus lenktynėms niekas neatėjo pasiimti šio vienerių metų amžiaus šuns iš pareigūnų.

G. Wholey, praėjusią savaitę aplankęs Stormį ir įteikęs jam medalį, teigė besitikintis sulaukti jo šeimininkų.

Jei niekas neateis pasiimti šuns per artimiausią savaitę, jis bus perduotas vienam bėgikų, kad gyvūnėlis turėtų namus.

Nors Stormis ir nepasižymėjo tradicinėmis atleto savybėmis, o jo kojos buvo „tokio ilgio kaip trumpakojo šuns, jis vis vien pelnė visų aplinkinių simpatijas“, pridūrė G. Wholey.

„Jis atrodo draugiškas šuo, kurį lengva pamilti. Būtų kam nors puikus kompanionas“, – teigė jis.