Veidai

2018.07.30 20:38

Būrio draugų įkurta Europos „valstybė“ nusiteikusi rimtai – Lietuvoje atidarys atstovybę

Rugpjūtį Lietuvoje ketinama atidaryti jauniausios Europoje „valstybės“ – Liberlando – atstovybę. Šią kelių kvadratinių kilometrų „valstybę“ saloje tarp Serbijos ir Kroatijos 2015 metais su draugais įkūrė čekas Vitas Jedlička paaiškėjus, jog po Jugoslavijos žlugimo braižant valstybių sienas sala nepriskirta nė vienai valstybei.

„Tai yra laisva žemė Europoje, kuri yra niekieno. Bičiulių kompanija nuplaukė su valtele į salą, atsistojo ant salos ir pagal jūros įstatymus šią salą paskelbė nauja Europos valstybe, kurios valdymo struktūra – respublika, kuri renka prezidentą, kuri turi savo vyriausybę“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja IT specialistas, verslininkas Marius Pereščius.

Pasak jo, Lietuvoje jau yra keli šimtai šios „valstybės“ judėjimo fanų, nors patekti į Liberlandą, kaip pasakoja M. Pereščius, ne taip paprasta.

„[Patekti į „šalį“] gana sudėtinga, nes (Liberlando – LRT.lt) kaip šalies nepripažįsta Kroatija – kroatų pasienio tarnyba pastoviai budi prie šios salos ir bet kokį žmogų, kuris žengia į šią salą, areštuoja dviem paroms. Taip yra nutikę keliems Europos Parlamento nariams. Į „šalį“ patekti galima iš Serbijos pusės“, – pasakoja M. Pereščius.

Liberlandą jau yra pripažinusios šešios valstybės, laukiama ir Jungtinių Tautų pripažinimo, nors tai, anot M. Pereščiaus, gali užsitęsti ir dešimtmečius.

Išsamiau apie naujausią Europos „valstybę“ – pokalbio įraše.