Naujienų srautas

Veidai2018.07.29 13:35

Garsus Bangladešo fotografas neteko darbo dėl bučinio nuotraukos

BNS 2018.07.29 13:35

Garsus Bangladešo fotografas sekmadienį pranešė tapęs „nepageidaujamo žiaurumo“ auka po to, kai buvo atleistas dėl jo padarytos nuotraukos, sukėlusios audrą socialiniuose tinkluose.

Nuotraukoje buvo užfiksuota besibučiuojanti pora, kas sukėlė didžiulį pasipiktinimą itin konservatyvioje daugiausia musulmonų gyvenamoje šalyje.

Naujienų portalas „Purboposhchimbd“ skelbia, kad Jibonas Ahmedas yra „netinkamas“ dirbti kompanijoje dėl abejonių, ar nuotrauka nebuvo surežisuota.

Fotografas teigia, kad yra nekaltas ir kad turi įrodymų, jog nuotrauka buvo padaryta spontaniškai. Jis taip pat teigia sulaukęs net fizinio smurto iš kitų fotografų dėl šios nuotraukos.

„Facebook“ paskelbtame pranešime J. Ahmedas sakė, kad tapo „nepageidaujamo žiaurumo“ auka dėl „galingos“ nuotraukos. „Niekada nebūčiau patikėjęs, kad vienas mygtuko paspaudimas sukels tiek daug istorijų. Šiandien dėl šios nuotraukos socialiniai tinklai ir žiniasklaida yra užtvindyti išgalvotomis ir tikromis istorijomis apie mane“, – sakė fotografas.

Jo padarytoje nuotraukoje užfiksuota lyjant lietui Dakos universiteto teritorijoje besibučiuojanti pora. Šią nuotrauką J. Ahmedas paskelbė savo „Facebook“ paskyroje su antrašte „Lietaus dainos – laisvė meilei“. Vėliau nuotrauką panaudojo ir jo naujienų portalas.

Nuotrauka greitai išplito internete šalyje. Ji buvo ir giriama dėl to, kad įnešė šiek tiek socialinės laisvės. Tačiau konservatyvių pažiūrų atstovai suabejojo, ar nuotrauka nepažeidžia Bangladešo griežtų viešo padorumo taisyklių.

Kai kurie komentatoriai kėlė klausimų, ar J. Ahmedas gavo poros leidimą skelbti jų nuotrauką.

Fotografas, kuris užfiksavo ir siaubingus padarinius po to, kai prieš trejus metus Dakos universiteto teritorijoje islamo ekstremistų buvo užkapotas Bangladeše gimęs amerikiečių rašytojas, sakė, kad kiti fotografai taip pat puolė jį dėl bučinio nuotraukos.

„Jie klausė manęs, kodėl padariau tą nuotrauką, vienas jų ginčo metu man net skėlė antausį, – agentūrai AFP pasakojo J. Ahmedas. – Pasakiau, kad tai yra tyros meilės simbolis.“

Po nuotraukos paskelbimo naujienų portalas „Purboposhchimbd“ paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, jog manoma, kad nuotrauka buvo „iš anksto suplanuota“ ir kad fotografas esą „atsiprašė“.

Portalo redaktorė Khujista Nur-e-Naharin sakė, kad yra įtarimų, jog nuotrauka buvo surežisuota panaudojant „modelius“ ir kad J. Ahmedas yra „netinkamas“ dirbti naujienų portale.

Tačiau fotografas atmeta darbdavių kritiką ir teigia turintis įrodymų, kad nuotrauka buvo „natūrali“.

Nuotraukoje užfiksuota pora viešai nėra pakomentavusi nuotraukos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi