Veidai

2018.07.27 14:32

Prancūzija kviečia į įspūdingą viduramžių pramogų parką

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.27 14:32

Istorijos mėgėjai iš viso pasaulio pamėgo Prancūzijos vakaruose esantį viduramžių pramogų parką. Šiame parke lankytojams atkuriama autentiška viduramžių Europos atmosfera ir leidžiama susipažinti su Prancūzijos viduramžių istorija.

Atsibodo skaityti istorijos vadovėlius ar istorinius romanus? Pramogų parkas Prancūzijoje kviečia išgyventi viduramžių laikotarpį, patiems pamatyti riterių kovas, dresuotus paukščius, pilių šturmą. Parkas atsirado 1978-aisiais kaip istorijos mėgėjų susibūrimas po atviru dangumi. Dabar tai nacionalinė sėkmės istorija su tūkstančiais aktorių ir brangiais specialiaisiais efektais.

Tokių parkų ar bent renginių, kuriuose atkartojamos viduramžių kovos, yra ir Lietuvoje bei kitose šalyse. Tad kuo šis parkas išskirtinis? Pirmiausia dėmesiu detalėms – daug lėšų skiriama kostiumams, aktoriams, dekoracijoms, kad pramoga būtų kuo autentiškesnė. Parko direktorius sako, kad jie nenori būti istorikais ar priversti žmones mokytis. Pagrindinis tikslas – leisti pajusti to laikotarpio nuotaikas.

„Parko idėja – paliesti žmonių širdis. Bandome atkurti emociją – toks mūsų tikslas. Mūsų parkas nuo paprasto pramogų parko skiriasi tuo, kad čia ne tik atrakcionai, sukeliantys pojūčius. Mes kuriame emocijas. Kalbame ne apie matomas savybes, o daugiau apie nematomus jausmus širdyse. Tą ir bandome padaryti – paliesti žmonių širdis“, – sako parko direktorius Nicolas de Villiersas.

Ši filosofija atsiperka: 2016-aisiais šį parką aplankė kiek daugiau nei 2 milijonai lankytojų, kasmet šis parkas atneša 277 milijonus eurų pajamų. Parko direktorius planuoja panašius parkus atidaryti Ispanijoje ir Kinijoje.

Daugiau įspūdžių apie parką – Igno Kinčino pasakojime.