Veidai

2018.07.26 18:28

Kaip Europa ginasi nuo rekordinės kaitros?

Prancūzijoje termometro stulpelis šokteli iki 38 laipsnių, ilgai trunkanti rekordinė kaitra ir Europos šiaurėje. Britų salose, kurioms daugiau būdingos gaivios ir lietingos vasaros – 35 laipsnių karštis. Turistai ieško atgaivos šešėlyje, gaivinasi šaltais gėrimais, merkia kojas į fontanus. Net gyvūnai Londono zoologijos sode gaivinami šaldytais vaisiais, vėžiais, šaltu dušu.

„Gyvūnai protingesni, jie kitaip nei žmonės, negaudo saulės spindulių, kad įdegtų saulėje, slepiasi po stogu arba pavėsyje, sako Londono zoologijos sodo darbuotojai. „Bet ir jiems nors retsykiais reikia išeiti į lauką ten, kur karšta, saulėta, tad prižiūrėtojai sugalvojo visokių naujovių“, – mano  Londono zoologijos sodo Primatų sk. vadovas.

Kad atsigaivintų, ūdros gavo šaldytų vėžių.  Gorilos šaldytų agurkų, surikatai – šaldytų žirnių ir kitų skanėstų. O barzdotieji šernai gaivinami šaltu dušu. Zoologijos sodo darbuotojai sako, kad per tokią kaitrą sunaudojama labai daug vandens.

Viena keliautojų pora anksčiau grįžo iš kelionės po Pietų Ameriką, nes ten pasirodė per šalta, o Londone jiems pats tas, kai termometro stulpelis svyruoja ties 30 laipsnių.

„Keliavome po Argentiną, Čilę, Peru, Ekvadorą, Kolumbiją, bet buvo per šalta, o Anglijoje oras nuostabus“, – sako pensininkė Sheila Nieman.

Plačiau apie tai, kaip europiečiai kovoja su karščiu – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.