Veidai

2018.07.24 20:00

Gamtininkas: į skorpionus panašių gyvūnų galima aptikti ir Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.24 20:00

Nors laisvėje gyvenančių skorpionų Lietuvoje nėra, mūsų šalyje yra gyvūnų, turinčių skorpiono vardą. Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis įvardijo tris gyvūnus, kurie nėra giminingi su skorpionais, tačiau juos vienija bendras vardas.

Tai – pseudoskorpionai, skorpionmusė ir skorpionblakė.

„Pseudoskorpionas priklauso voragyviams. Jis yra nedidelis, vos kelių milimetrų dydžio ir turbūt retą galėtų išgąsdinti. Knyginį pseudoskorpioną galima aptikti senose knygose. Jis yra naudingas gyvūnėlis, nes knygose kartais įsiveisia šiengraužiai, kurie naikina mūsų knygas, o pseudoskorpionas medžioja įvairius gyvius ir taip saugo mūsų butus. Šiuos gyvūnus galima aptikti ir voniose, kur daugiau drėgmės“, – pasakoja A. Kulbis.

Pašnekovas pastebi, kad pseudoskorpionai aptinkami tiek senos, tiek naujos statybos namuose.

Tuo metu skorpionmusės savo išvaizda mažiau panašios į skorpionus. Joms būdingas ilgas snapas, o patinėliai, kaip ir skorpionai, turi užrietą pilvo galą, arba uodegą. Iš šios trijulės išsiskiria skorpionblakės – jos gyvena vandenyje. Dėl savo ilgo ir plokščio kūno iš pirmo žvilgsnio jos gali atrodyti panašios į ant vandens nukritusį augalo lapelį. Šie gyvūnai skorpionus primena savo žnyplėmis.

Išsamiau apie šiuos skorpioninius gyvūnus – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.