Naujienų srautas

Veidai2018.07.24 13:58

Estijos saloje – netikėti svečiai: iš miško atklydo du meškiukai

Estijos Saremos salos gyventojai sulaukė dviejų labai netikėtų svečių – mažų meškiukų. Zoologai ne tik negali paaiškinti, iš kur jie atsirado, o ir ką dabar daryti. Vieni jie dar per maži išgyventi, motinos nematyti, o zoologijos sodai priimti mažylių nenori.

Gregoras Raudvere apstulbo sulaukęs svečių: iš miško pas jį atšleivojo du meškiukai. Mažo Lijaus kaimelio Estijos Saremos saloje gyventojas sako, kad mažylius tikriausiai suviliojo kepamos mėsos kvapas. Jie buvo ne tik alkani, bet ir atkaklūs: kad ir kaip šeimininkas mėgino rudnosiukus nunešti atgal į mišką, šie vis grįždavo.

Iš kur jie, niekas negali pasakyti, ir kodėl jie taip drąsiai jaučiasi prie žmonių. Estijoje gyvena apie 700 rudųjų lokių ir populiacija auga, bet saloje jų paprastai nebūna. Meškos geros plaukikės, o kartais pasinaudoja ir ledo lytimis, antai prieš 12 metų pagarsėjo nutikimas, kai meška taip įveikė 40 kilometrų iš Latvijos į Estijos salelę.

Viena meška, tiesa, pastebėta prieš metus, ir nuo tada kelis kartus pasirodė žmonėms, bet tai tikriausiai patinas. Dar vieno kaimelio gyventojas prisiminė vieną meškiuką matęs ir prieš savaitę. Tad ir vietiniai, ir specialistai spėlioja, kad jie gali būti palikti tik neseniai. Kita vertus, iš drąsos ir sugebėjimo žįsti iš buteliuko, laižyti duodamą medų, jie galėjo greta žmonių augti jau kurį laiką.

Daugiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi