Naujienų srautas

Veidai2015.02.14 17:27

Moterims – specialios vietos, kuriose automobilį pastatyti lengviau

LRT.lt 2015.02.14 17:27

Vieno Vokietijos miestelio meras sulaukė prieštaringų vertinimų, kai automobilių stovėjimo aikštelėje įrengė specialias vietas moterims.

Vieno Vokietijos miestelio meras sulaukė prieštaringų vertinimų, kai automobilių stovėjimo aikštelėje įrengė specialias vietas moterims.

Vietos naujoje automobilių stovėjimo aikštelėje Triberg im Schwarzwald miestelyje dabar pažymėtos moteriškais ir vyriškais simboliais. Moterims skirtos vietos platesnės ir geriau apšviestos, skirtos vyrams – arčiau betoninių stulpelių, be to, į jas sunkiau įsukti.

Aiškindamas tokį sprendimą, miestelio meras Gallus Strobelis teigė, kad tai natūralu, nes vyrai automobilius stato geriau nei moterys.

„Naujoje automobilių stovėjimo aikštelėje pamatėme, kad dvi vietos nėra stačiakampio formos, kampu į gatvę, be to, tarp sienų ir stulpelių. Dėl to ten automobilį pastatyti sudėtinga, tad nusprendėme jas skirti vyrams“, – žurnalui „Spiegel“ teigė 58 metų meras.

Tačiau, pridūrė jis, kadangi yra ir puikiai vairuojančių moterų, jos taip pat gali pamėginti automobilius pasistatyti vyrams skirtose vietose. G. Strobelis, kuris neigia kaltinimus seksizmu, pažymėjo, kad moterims rezervuota 10 vietų, o vyrams – vos dvi.

Kol kas meras teigia sulaukęs tik teigiamų atsiliepimų, nors viena pikta moteris kritikė apkaltino jį demonstruojant „vyrišką bukagalviškumą“. Vienas vyras, anot mero, žadėjo atvykti į miestelį vien tam, kad išbandytų naująsias stovėjimo vietas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi