Veidai

2018.07.23 09:46

Lietuviai šimtmečio proga sklandytuvais įveiks 1800 kilometrų

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga – bemotoriais sklandytuvais per Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą. Tokiam žygiui ryžosi trys lietuviai – Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis. Rugpjūčio pradžioje kelionę pradėsiantys sklandytojai per penkias dienas planuoja įveikti 1800 kilometrų.

„Šiuo skrydžiu norime priminti, kad Ukraina – artima mūsų kaimynė ir draugė“, – sako Lietuvos sklandymo istoriją besiruošiantys perrašyti pilotai. Tokio ilgo atstumo lietuviai dar nėra sklendę.

Iš Kartenos aerodromo Kretingos rajone pakilsiantys sklandytojai skris į Balstogę, iš jos į Liubliną, tuomet į Rivnę, Vinicą ir finišuos Odesoje. 

Iš viso sklandytojams reikės įveikti 1800 kilometrų, per dieną planuojama nusklęsti apie 400 kilometrų. Jei orai bus palankūs, maršrutą įveiks ir per trumpesnį laiką.

Sklandytuvai skrenda į viršų keliami šiltų oro srovių, jų skrydį gali apsunkinti stiprus vėjas ir lietus, šį sklandytojai bandys aplenkti.

Kad viskas vyktų sklandžiai, pilotus trimis automobiliais lydės komanda. Prie sklandytojų prisijungs ir Lietuvos baikeriai.

Skrydis „Drauge sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“ prasidės rugpjūčio 1-ąją.

Plačiau apie tai – Luko Šniolio reportaže.