Naujienų srautas

Veidai2018.07.21 21:33

Molėtų rajone tarp medžių iškelta rekordinio dydžio sapnų gaudyklė

LRT.lt 2018.07.21 21:33

Aidint ovacijoms, skambant Afrikos būgnams ir padedant aukštalipiams Molėtų rajono miškuose tarp medžių iškelta ir pakabinta įspūdingo dydžio sapnų gaudyklė. Ją sukūrė menininkas Vladimiras Paraninas, pretenduojantis į didžiausios pasaulyje sapnų gaudyklės rekordą, sakoma pranešime spaudai.

Duomenys apie gaudyklę bus perduoti Guinnesso rekordus registruojančiai agentūrai, o jos kūrimą ir iškėlimą fiksavo specialiai pakviesti nepriklausomi stebėtojai.

Sapnų gaudyklė iškelta Asvejos regioniniame parke Dubingiuose, tai – dešimt dienų vykstančio festivalio „Masters of Calm“ dalis.

Pasak jo organizatorių, gaudyklė čia kabės nuolat ir taps dar vienu lankomu objektu Lietuvoje.

Iki šiol sapnų gaudyklės pasaulio rekordas priklauso Rusijoje esančiai sapnų gaudyklei, kurios skersmuo 7,42 m Lietuvio sukurtos sapnų gaudyklės lankas yra 10 metrų skersmens, o perimetras – daugiau nei 31 metras.

Sapnų gaudyklėmis menininkas susidomėjo maždaug prieš ketverius metus, kiek vėliau jų kūrimui ėmė naudoti antrines žaliavas. Dabar tai tapo pagrindine vilniečio veikla, o savo darbais jis dekoruoja privačias bei viešas erdves.

Idėja siekti pasaulio rekordo V. Paraninui kilo pernai, o pats procesas tapo iššūkiu, mat iki šiol kūrėjas yra pagaminęs dviračio lanko ir gimnastikos rato dydžio sapnų gaudykles.

Viktorija Minčinskaja, viena iš festivalio „Masters of Calm“ organizatorių sako, kad sapnų gaudyklės iškėlimą stebėjo didžioji dalis festivalio dalyvių.

„Festivalis vyksta dar tik antra diena, o jame apie du tūkstančiai dalyvių. Neįtikėtinai gražus oras, neįtikėtinai daug žmonių“, – sakė V.Minčinskaja.

Dešimt dienų Molėtų rajone Dubingiuose esanti „Auksinė giria“ tampa naujų pradžių ir potyrių erdve. Dešimtys lektorių, netradicinė muzika, vegetariškas maistas, unikalus ir analogų pasaulyje neturintis labirintas, mistinis atsakymų medis – tai vos kelios veiklos, telpančios į dešimt vasaros festivalio dienų.

Liepos 20-29 dienomis vykstantis „Masters of Calm“ yra sveikas, aktyvus ir sąmoningas vasaros festivalis.

Pasak V. Minčinskajos, į festivalį galima atvykti vienai, kelioms ar visoms dienoms.

„Būdamas čia žmogus atranda daugelį dalykų. Visų pirma – labai gražų pavyzdį žmogiško santykio.

Atvažiavęs net ir vienas vėliau jis būna su kompaniją – čia žmonės atranda vieni kitus, tarpusavio ryšį, santykį su gamta, pirmuosius kartus. Ir gyvenimas čia teka organišku rimtu: prasideda ankstų rytą nuo mankštos, o apie 23 valandą būna visiška ramybė“, – sakė festivalio organizatorė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą