Veidai

2018.07.21 18:34

Baltijos jūroje mažėja pilkųjų ruonių populiacija

Kasmet Baltijos jūros pakrantėje randama negyvų ruonių. 2018 metais jau – beveik 50. Specialistai sunerimę – pilkųjų ruonių populiacija Baltijos jūros baseine mažėja. Dėl to kaltinami žvejai. Šie kratosi esą nepagrįstų kaltinimų ir atkerta, kad žmogui nereikėtų kištis į natūralius gamtos procesus.

Jūrų muziejaus baseine lankytojus džiugina pilkieji ruoniukai. Visi jie pavasarį nusilpę rasti pakrantėje, vieni su plėštinėmis ar kąstinėmis žaizdomis, kiti – su sunkiomis infekcijomis. Per kone 30 metų muziejininkai išgelbėjo ir slaugė apie 60 ruoniukų. Tačiau nemažai jų ir žūsta.

2017 metais buvo rasta apie 30,o 2018 m. – jau beveik 50. Specialistai sunerimę – ruonių Baltijos jūroje mažėja.

„Helkomo konferencijoje mes dėjome tas gaires, kiek yra ruonių Baltijos jūroje, ir jų buvo apie 35 tūkst. 2016 metais jau priskaičiavome apie 30 tūkst. Akivaizdu, kad jų mažėja ir tai neaišku ar tai prieita populiacijos riba ar tai – populiacijos nykimas Baltijos jūroje“, – sako Jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas. 

Dėl ruonių nykimo priekaištaujama ir žvejams. Paskui migruojančią žuvį keliaujantys ruoniai žvejus varo į neviltį. Esą traukdami žuvis iš tinklų ruoniai pridaro nemenkų nuostolių.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.