Veidai

2018.07.19 17:45

Senovinio sarkofago Egipte atidarymas neatnešė sensacijų

ELTA2018.07.19 17:45

Senoviniame 30 tonų sarkofage, kurį ketvirtadienį Aleksandrijos mieste atidarė Egipto senybių reikalų specialistai, nėra nieko nepaprasto ir sensacingo. Kaip praneša laikraščio „Al Watan“ elektroninė versija, tai pareiškė ministerijos Archeologijos ir senybių aukščiausiosios tarybos generalinis sekretorius Mustafa Vaziri.

Tai pranešė naujienų portalas „Extra News“, remdamasis operacijoje dalyvaujančiu ministerijos atstovu.

Pasak jo, „policija ir kariškiai atitvėrė rajoną aplink sarkofago radimo vietą, evakuoti kelių artimiausių namų gyventojai“. Jis pridūrė, jog tokiomis priemonėmis „siekiama išvengti dujų, kurių gali būti sarkofage, galimo neigiamo poveikio žmonių sveikatai“. Manoma, kad rajonas bus užblokuotas kelias valandas.

Kaip pažymėjo Senybių ministerijos atstovas, „stebint specialiai ekspertų komisijai sarkofago dangtis buvo pakeltas 5 centimetrus“. Jokių kitų detalių kol kas nepateikta.

Liepos pradžioje vienos statybos bendrovės darbininkai, Aleksandrijoje ruošdami sklypą šiuolaikiniam pastatui statyti, aptiko Senovės Egipto laikų sarkofagą. Tyrimo duomenimis, iš juodo granito pagaminto sarkofago svoris – ne mažiau kaip 30 tonų, ilgis – 2,75 metro, plotis – 1,65 metro, o aukštis – 1,85 metro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt