Veidai

2018.07.16 09:12

Ekvadoras su statiniu iš pusės milijono rožių siekia Gineso rekordo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.16 09:12

Vienas Ekvadoro miestelis siekia naujo pasaulio Gineso rekordo už didžiausią statinį iš gėlių. Daugiau kaip pusė milijono rožių buvo panaudota specialiai piramidei, kuri, pasak miestelio mero, išgarsins visą Ekvadorą.

Daugiau kaip 1000 kvadratinių metrų ryškiai raudoname statiniui reikėjo daugiau kaip pusės milijono rožių, užaugintų Andų aukštikalnėse. Idėjos autorė sako, kad kol kas sunku tiksliai suskaičiuoti tikrąją šio statinio kainą.

„Nesuskaičiuojama, tiesiog nesuskaičiuojama. Kūrėjai investuos apie pusę milijono dolerių į rožes, darbo jėgą ir statybas. Visas projektas Ekvadore kainuos maždaug nuo 600 iki 700 tūkst. dolerių“, – teigė piramidės dizainerė Rosita Cisneros.

Rožės atvežtos iš daugiau kaip 150 šiltnamių. Rožes savanoriai turėjo specialiai paruošti – nukirpti stiebus ir lapus, kad liktų tik nedideli koteliai su žiedu. Kad gėlės kuo ilgiau išliktų gražios, įdiegta speciali laistymo sistema.
Savanoriai nuo praėjusio antradienio dirbo pamainomis ištisomis paromis, kad spėtų pastatyti šį statinį, kol rožės dar nepradėjo vysti. Miestelio meras tikina, kad idėja kilo siekiant pareklamuoti šią vietovę.  

Išsamiau apie idėją – Igno Kinčino pasakojime.