Veidai

2018.07.12 23:37

Talino zoologijos sode drambliui Karlui atlikta operacija

BNS 2018.07.12 23:37

Talino zoologijos sode daugiau kaip 60 žmonių, tarp jų – per 40 karių, ketvirtadienį dalyvavo atliekant operaciją afrikiniam drambliui Karlui, kuriam buvo atvertos ir išvalytos dvi votys, pranešė įstaigos atstovai.

„Ant Karlo priekinės kojos prieš kurį laiką susidarė pūlingas darinys – tai yra, votis. Antras, mažesnis, abscesas buvo ant dramblio skruosto“, – sakė zoologijos sodo direktorius Tiitas Maranas.

Operacija buvo atlikta bendradarbiaujant su Estijos gamtos mokslų universiteto veterinarais – penkiais gyvūnų chirurgais, įskaitant klinikinės veterinarinės medicinos katedros vedėjo pavaduotoją Aleksandrą Semionovą. Operuojant storaodį taip pat prisidėjo gydytojas Cobusas Raathas, 15 metų dirbęs Krugerio nacionaliniame parke Pietų Afrikoje ir sukaupęs didelę patirtį gydant dramblius.

„Per operaciją atvėrėme abu pūlinius, išvalėme žaizdas iš vidaus ir paėmėme mėginių, kad patikslintume diagnozę“, – po procedūros sakė A. Semionovas.

Įstaigos direktorius sakė, kad „stambi votis buvo prie dramblio dešinės kojos alkūnės sąnario, buvo rizikos, kad sukėlus bendrąją nejautrą dramblys atsiguls ant netinkamo šono, todėl priimtas sprendimas, kad nejautros metu gyvūnas išliktų stovintis“.

„Taip pat buvo pavojus, kad Karlas pagrius. Kad jį būtų galima pakelti, šalimais budėjo 41 Apsaugos bataliono šauktinis. Jie prireikus būtų pakėlę 6 tonas sveriantį dramblį“, – aiškino T. Maranas.

Tačiau A. Semionovas sakė, kad „viskas įvyko kaip planuota“.

„Dramblys užmigo būdamas teisingoje padėtyje, tad šauktinių pagalbos mums neprireikė“, – nurodė gydytojas.

Zoologijos sodo lankytojai Karlo kurį laiką negalės pamatyti, nes drambliui reikės mažiausiai savaitės atsigauti po operacijos.

Pasak C. Raatho, „panašios žaizdos po operacijos gyja iki pusmečio ir iš pradžių gali bauginti zoologijos sodo lankytojus“. Tačiau veterinaras ragino žmones nesijaudinti, nes „žaizdų kraujavimas yra gijimo proceso dalis“.

Talino zoologijos sode gyvena trys afrikiniai drambliai: Karlas ir dvi patelės – Drai ir Fien. Visi trys pasaulį išvydo Krugerio nacionaliniame parke ir buvo atgabenti į Estijos sostinę 1985 metų vasarą, būdami 2–3 metų.