Veidai

2018.07.11 12:30

Lietuviai, triumfavę žmonų nešimo čempionate: svarbiausia – pasitikėjimas vienas kitu

Lietuviai Neringa ir Vytautas Kirkliauskai pirmąjį liepos savaitgalį tapo pasaulio žmonių nešimo čempionato nugalėtojais. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia čempionai, šiose varžybose svarbus pasitikėjimas savo partneriu. „Jau sukaukėme kvietimo dalyvauti kituose čempionatuose, tad jau šiandien pradėsime ruoštis jiems ir kitų metų sezonui“, – sako V. Kirkliauskas.

V. Kirkliauskas – Marijampolės pataisos namų apsaugos priežiūros skyriaus specialistas, o žmona N. Kirkliauskienė – lietuvių kalbos ir tikybos mokytoja. Nepaisant intensyvių darbų, pora treniruojasi 3–4 kartus per savaitę.

Pora tapo čempionais po 4 kitų nesėkmingų bandymų, vienas jų – ankstesniais metais užimta trečioji vieta. „Dalyvauti tokiame čempionate buvo vyro idėja, atnešė man laikraštį ir parodė straipsnį apie varžybas“, – pasakoja pasaulio žmonų nešimo čempionato nugalėtoja.

Pasak čempionų, varžybos Suomijoje vyksta kasmet pirmąjį liepos savaitgalį, o auditorija  – didžiulė, vyksta įvairūs renginiai, tad čempionatas susilaukia ne tik suomių, bet ir užsienio atstovų dėmesio.

Taisyklės nurodo, kad dalyvaujančioji pora neprivalo būti susituokusi, gali būti sužadėtiniai ar tiesiog draugai, atskleidžia V. Kirkliauskas: „Moteris privalo būti vyresnė nei 17 metų, sverti ne mažiau 49 kilogramus. Jei sveria mažiau, tuomet pridedamas svoris, kad visų dalyvių galimybės būtų vienodos.“

Plačiau apie čempionų įspūdžius – laidos įraše.