Veidai

2018.07.09 21:24

„Starbucks“ iki 2020-ųjų atsisakys plastikinių šiaudelių

ELTA 2018.07.09 21:24

„Starbucks“ planuoja iki 2020 metų laipsniškai atsisakyti plastikinių šiaudelių naudojimo savo kavinėse visame pasaulyje, pirmadienį pranešė bendrovė.

Apskaičiuota, kad kasmet iš 28 tūkst. kavinių bus pašalinama daugiau negu 1 mlrd. tokių šiaudelių. Vienkartiniai plastikiniai šiaudeliai dažniausiai naudojami patiekiant ledų gėrimus. Jiems „Starbucks“ ketina pritaikyti naujus dangtelius. „Frapučino“ gėrimai bus su šiaudeliais, pagamintais iš popieriaus arba kompostuojamo plastiko.

„Starbucks“ jau išbandė popierinius šiaudelius kavinėse Didžiojoje Britanijoje ir pradėjo naudoti naujus dangtelius kai kuriose kavinėse Kanadoje bei Jungtinėse Valstijose. Bendrovės patiria spaudimą pašalinti plastiką iš prekybos, nes jis didina taršą ir kenkia jūrų gyvybei.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pranešė apie planus šiemet šalyje uždrausti platinti plastikinius šiaudelius ir kai kuriuos kitus gaminius iš plastiko.

Greitojo maisto milžinas „McDonald`s“ birželį paskelbė, kad Didžiojoje Britanijoje savo padaliniuose atsisakys plastikinių šiaudelių.