Veidai

2018.07.02 15:59

Dirbtuvės „Zefyrą vadink savo vardu“: kaip sukurti drabužį, kuris atspindėtų tave

Ar lengva nekuriančiam žmogui sukurti drabužį, kuris atspindėtų jį patį? Dizainerė Viktorija Bugajenko nusprendė, kad verta tai išsiaiškinti. Metusi iššūkį bendraminčiams dirbtuvėse „Zefyrą vadink savo vardu“ dizainerė sulaukė pačią nustebinusių rezultatų.

Nuo eskizo – iki apčiuopiamo rezultato. Kaip drabužių nesiuvančiam žmogui vienu kūriniu papasakoti, kas esi? Dvi valandas skirtingų profesijų žmonės popieriuje kūrė savo džemperių eskizus, o Viktorija juos pavertė drabužiais.

Tokia užduotis pačiai būtų nelengva, pripažįsta Viktorija. Visgi dizainerė džiaugiasi, kad kiekvienas dalyvis galėjo sukurti savitą drabužį.

„Žmonės nukritę ant žemės, dėlioja daiktus, atsipalaidavę, tokia savotiška vaikystė, darželio interpretacija. Buvo labai gera stebėti tuos suaugusius žmones, bet visiškai kitu amplua“, – pasakoja dizainerė.

Nuo žurnalistų – iki teisininkų. Tokių profesijų žmonės kelioms valandoms tapo drabužių dizaineriais. Tiesa, į šią akciją jie žiūrėjo ne tik kaip į pramogą, bet ir atsakomybę.

Daugiau apie tai – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.