Veidai

2018.07.01 16:21

Prancūzijoje garsus vagis iš kalėjimo pabėgo sraigtasparniu

BNS2018.07.01 16:21

Garsus vagis, kuris kažkada buvo labiausiai ieškomas žmogus Prancūzijoje, sekmadienį surengė įžūlų pabėgimą iš kalėjimo, pranešė pareigūnai.

46 metų Redoine`as Faidas iš Ro kalėjimo pietrytiniame Paryžiaus pakraštyje paspruko sraigtasparniu, vos per kelias minutes, sakė informuoti šaltiniai.

Pasak jų, bėgliui padėjo grupė gerai ginkluotų vyrų.

R. Faidas su trimis bendrininkais pabėgo apeliaciniam teismui nuteisus jį 25 metus kalėti už 2010 metų gegužę surengto ginkluoto apiplėšimo, per kurį žuvo policininkė, organizavimą.

Vėliau sraigtasparnis buvo surastas Prancūzijos sostinės šiaurės rytuose, sakė šaltiniai ir pridūrė, kad policija pradėjo paiešką visame Paryžiaus regione.

Tai jau antras įspūdingas R. Faido pabėgimas iš kalėjimo: 2013 metais jis iš įkalinimo įstaigos Prancūzijos šiaurėje ištrūko panaudodamas dinamitą. 

AFP/Scanpix nuotr.

Jis buvo kalinamas nuo 2011 metų vidurio, už lygtinio paleidimo taisyklių pažeidimą. Anksčiau jis buvo nuteistas už bankų ir inkasatorių automobilių apiplėšimus.

Pistoletu ginkluotas R. Faidas buvo trumpam paėmęs keturis sargybinius įkaitais, o paskui pabėgo jo laukusiu automobiliu. Visi įkaitai buvo paleisti, niekas nenukentėjo.

R. Faidas po šešių savaičių buvo sučiuptas viešbutyje pramoniniame rajone Paryžiaus pakraštyje.

R. Faidas, kuris užaugo Paryžiaus neturtingų imigrantų priemiesčiuose, kelis kartus pasirodė per televiziją ir padėjo parašyti dvi knygas apie jo gyvenimą. Jis sakė, kad jį įkvėpė amerikiečių filmai „Žmogus su randu“ (Scarface) ir „Karštis“ (Heat).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.