Veidai

2018.06.30 15:45

Karštis Europoje: zoologijos soduose gyvūnai vaišinami šaldytais skanėstais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.30 15:45

Europos sostines šią savaitę džiugino karšti orai. Londono svečiai ir gyventojai džiaugėsi šilčiausia vasara per 5 metus, o zoologijos sodo gyventojai buvo vaišinami šaldytais vaisiais ir šalta arbata, kad išlaikytų tinkamą kūno temperatūrą.

Kai kurie Paryžiaus gyventojai nuo karščio gaivinosi sumerkdami kojas i fontanus, kiti tiesiog užkandžiavo ant žolės, o Senoje kursuojantys laivai buvo perpildyti turistų, kurie deginosi laivo deniuose. Temperatūra Prancūzijoje siekė 29 laipsnius, kai kur net ir daugiau.

Didžiojoje Britanijoje tokios karštos vasaros nebuvo jau 5 metus. Ketvirtadienį temperatūra Jungtinėje Karalystėje kai kur perkopė 30 laipsnių ir beveik pasiekė 1976-aisiais šalies pietuose fiksuotą karščio rekordą.

Vis dėlto specialistai įspėjo, kad tokia temperatūra ne tik maloni, bet ir kelia pavojų sveikatai, todėl patarė laikytis pavėsio ir gerti daug vandens.

Karštis ypač pavojingas gyvūnams. Štai Londono zoologijos sodo gyventojai visą savaitę buvo vaišinami šaldytais produktais, kad jų kūno temperatūra išliktų vėsi.

Išsamiau apie karščius Europoje – Valdonės Rudenkienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt