Naujienų srautas

Veidai2018.06.28 18:39

12-metis prancūzų moksleivis burvalte savarankiškai perplaukė Lamanšą

BNS 2018.06.28 18:39

Dvylikmetis prancūzų moksleivis Tomas Goronas savarankiškai perplaukė Lamanšą vienviete burvalte.

Savo žygį T. Goronas pradėjo trečiadienį 7 val. ryto, išplaukęs iš Nidlso, esančio Vaito saloje. Per 14 val. 20 min. nuplaukė iki Šerbūro šiaurės Prancūzijoje ir pasiekė kelionės vienviete burvalte „Optimist“ rekordą. Šio buriavimui priekrantėje skirto laivelio ilgis nesiekia 2,5 metro. 

Tiesa, plaukiant burvaltę negailestingai supo bangos, o Tomą kankino jūros liga – jis 10 kartų vėmė.

Berniuko sugrįžimas namo yra tikras „išlaisvinimas“, sakė paauglio tėvas Nicolas. Jis visą kelionę lydėjo sūnų, plaukdamas šalimais didesne jachta.

AFP/Scanpix nuotr.

Nepaisydamas sunkumų, Tomas spindėjo iš džiaugsmo sužinojęs, kad jis pasiekė naują rekordą, įveikęs 60 jūrmylių atstumą (111 km) per 36 minutėmis trumpesnį laiką negu kita „Optimist“ buriuotoja prancūzė Violette Dorange. Ji tai atliko 2016 metais, būdama 15 metė.

Motina Sophie džiaugėsi, kad Tomui pavyko įveikti iššūkį, nepaisant nepalankių srovių ir vėjo paskutiniame etape.

„Jis yra užsispyręs, ambicingas ir atkaklus“, –sakė ji.

Pranešęs, kad po kelionės pirmiausia nori suvalgyti mėsainį, o paskui pamiegoti, Tomas užsiminė, kad kitas jo tikslas bus apiplaukti aplink pasaulį. Galbūt po 10 metų.

Tačiau Prancūzijos pareigūnai nebuvo patenkinti šiuo Tomo žygiu. Jie sakė, kad plaukimui mokomąja burvalte nebuvo gautas jų leidimas.

„Burvaltė „Optimist“ yra tinkama plaukioti ne toliau kaip 300 metrų nuo kranto, – sakė policija. – Negalima ja leistis į atvirą jūrą. Tai draudžiama.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi