Veidai

2018.06.25 21:01

Roterdame išsiliejus naftai stengiamasi išgelbėti šimtus paukščių

BNS2018.06.25 21:01

Nyderlanduose gyvūnų gelbėjimo tarnybų darbuotojai pirmadienį skubėjo nuvalyti šimtus paukščių, permirkusių nafta, savaitgalį išsiliejusia Roterdamo uoste.

Apie 200 tonų mazuto išsiliejo Norvegijos tanklaiviui „Bow Jubail“ šeštadienį įsirėžus į prieplauką didžiausiame Vakarų Europos uoste. Mazutas pasklido Roterdamo vakaruose esančioje uosto dalyje, skirtoje iškrauti naftos produktams.

„Šiuo metu sunkiai dirbame valydami šimtus paukščių, tarp jų – gulbių“, – sakė Olandijos vandentvarkos agentūros „Rijkswaterstaat“ atstovė Anneke Heinecke.

„Daug paukščių aplipę nafta ir juos nelengva sugauti bei nuvalyti“, – naujienų agentūrai sakė ji.

„Rijkswaterstaat“ kartu su kitomis pagalbos gyvūnams organizacijomis pirmadienį įkūrė „paukščių ligoninę“, pajėgią nuvalyti apie 500 sparnuočių, nurodė A. Heinecke.

Sugauta iš viso daugiau kaip 300 paukščių; jie dabar valomi, aiškino pareigūnė.

Iki pirmadienio popietės 100 tonų naftos buvo surinkta, bet ši operacija tikriausiai truks „dar kelias dienas“, pranešė Roterdamo uostas.

„Teritorijoje veikia šeši specialūs valymo laivai“, – sakoma uosto pranešime.

Olandų žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad „Bow Jubail“ priklauso norvegų naftos ir cheminių medžiagų vežėjai „Odfjell“. Roterdamo uostas pridūrė dėl šio incidento „laikantis atsakingu (laivo) savininkę“.

Pramonės avarijas tirianti Olandijos saugumo taryba paskelbė siunčianti savo ekspertus atlikti pirminio tyrimo.

Vienas didžiausių naftos išsiliejimų Roterdamo uoste įvyko 2007 metais. Tąsyk per smarkią žiemos audrą vienas laivas nutraukė švartavimosi lynus ir rėžėsi į krantinę. Per šį incidentą buvo pažeisti naftos terminalo „Maasvlakte“ vamzdynai, ir į uosto vandenis ištekėjo apie 800 kubinių metrų naftos.

To incidento žala buvo vertinama milijonais eurų, o valymo darbai truko ilgiau kaip mėnesį.