Veidai

2018.06.19 20:38

Prancūzijos oro pajėgų bazė dėl moksleivių egzaminų pakeitė naikintuvų skrydžius

BNS2018.06.19 20:38

Prancūzijos pietvakariuose esančios Mon de Marsano oro pajėgų bazės kariškiai nusprendė pakeisti savo naikintuvų „Rafale“ skrydžių grafikus dėl mokyklose vykstančių baigiamųjų egzaminų, antradienį pranešė radijo stotis „Europe 1“ .

Dėl tos pačios priežasties pakeista lėktuvų pakilimo ir nusileidimo tvarka. Dabar naikintuvai kyla nuo tako, esančio atokiausioje bazės dalyje.

Be to, naikintuvų pilotams rekomenduojama vengti „sukimosi“ virš miesto ir pasirinkti „kuo mažiau triukšmo sukeliantį“ nusileidimo būdą.

„Karinė bazė pakeitė tvarkaraštį ir pritaikė pakilimo ir nusileidimo procedūrą taip, kad netrukdytų moksleiviams“, – sakė oro pajėgų bazės vadas Cedricas Gaudilliere`as.

Ši tvarka galios visą mokyklų baigiamųjų egzaminų laikotarpį. Taip siekiama užtikrinti moksleiviams kuo ramesnę aplinką, kad lėktuvų keliamas triukšmas netrukdytų jiems laikyti egzaminus.

Landų departamente, kurio administracinis centras yra Mon de Marsanas, šiuo metu baigiamuosius egzaminus laiko maždaug 4 tūkst. moksleivių.

Prancūzijos mokyklų baigiamieji egzaminai šiemet vyksta nuo birželio 18 iki liepos 25 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.