Veidai

2015.09.08 13:45

N. Mandelos portretą sudėliojo iš keksiukų

Pietų Afrikoje vėžiu sergantys vaikai ir savanoriai iš keksiukų kūrė milžinišką buvusio Pietų Afrikos prezidento Nelsono Mandelos portretą.

Pietų Afrikoje vėžiu sergantys vaikai ir savanoriai iš keksiukų kūrė milžinišką buvusio Pietų Afrikos prezidento Nelsono Mandelos portretą.

Ligoninėje su liga jau mėnesį kovojančiam pirmajam juodaodžiui Pietų Afrikos prezidentui liepos 18-ąją sukaks 95 metai.

„Noriu palinkėti prezidentui pasveikti, išeiti iš ligoninės ir vėl būti mūsų prezidentu“, – sakė ligoniukas Cameronas Smithas.

„Nelsono Mandelos diena ir gimtadienis yra svarbus įvykis. Jis – mūsų didvyris. Tik dėl jo pastangų galime gyventi taikiai kaip darni visuomenė. Ši diena – tai galimybė šiam žmogui padėkoti už tai, ką jis mums padarė. Tikiu, kad šia proga panašių renginių bus ne vienas“, – kalbėjo N. Mandelos vardo ligoninės atstovė Noni Rwaxa.

„Jam palinkėčiau kuo greičiau pasveikti ir nekreipti dėmesio į neigiamus dalykus. Jei jis nori pasveikti, jis pasveiks, jam tik reikia tuo labai tikėti“, – įsitikinusi ligoninės pacientė Bianca Lai.

„Labdaros fondas „Keksiukai vaikams, sergantiems vėžiu“ man labai artimas. Pradėjome savo veiklą prieš 4 metus. Labdara ir keksiukai – mieliausia mano širdžiai veikla. Vaikų veiduose – šypsenos, jie trumpam pamiršo savo ligas, nes šiuo metu jiems svarbiausia šie keksiukai. Viso projekto prasmė ir yra grąžinti šypsenas vaikams“, – teigia labdaringos organizacijos vadovė Sandy Cipriano.

Vaikų sergančių vėžiu paramos fondas ir Nelsono Mandelos vardo ligoninės pacientai ir darbuotojai suvienijo jėgas bendram tikslui. 5 tūkstančiai keksiukų buvo dekoruojami purpuriniu ir salotiniu glaistais, iš jų dėliojama 67 eilių mozaika. Kiekviena eilė simbolizuoja 67-erius N. Mandelos pasišventimo šaliai metus. Tiek pat – 67 minutes – prezidento garbės dieną kiekvienas Pietų Afrikos pilietis turi skirti padėdamas kitam žmogui.