Naujienų srautas

Veidai2018.06.09 21:05

Singapūre nukaldintas medalionas, kuriame įamžintas D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas

Singapūro auksakaliai sukūrė medalioną, kuriame įamžintas istorinis jungtinių valstijų ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas. Medaliono centre – rankos paspaudimas, simbolizuojantis lyderių valią ieškoti sutarimo. Fone – abiejų valstybių vėliavos ir istorinio įvykio data.

„Dabar, kai Šiaurės Korėja atsiveria ir nori derėtis dėl branduolinio nusiginklavimo, o susitikimas vyksta būtent pas mus, mums tai labai svarbu. Ne tik mums, bet ir visam pasauliui. Todėl sumanėme įamžinti šią akimirką medalione. Kitoje monetos pusėje – balandis ir alyvmedžio šakelė bei rožė ir magnolija – valstybių nacionalinės gėlės“ –  sako „Singapore Mint“ direktorius Davidas Yipas.

Beveik pusė iš 18 tūkstančių pagamintų monetų parduota Singapūre, kurio gyventojai tikisi, jog istorinis įvykis atneš taiką regionui.

„Norime, kad galimybę įsigyti medalioną turėtų kiekvienas, nes tai istorijos dalis. Nors mums teko padidinti tiražą, jis vis dar tebėra gana nedidelis. Mes nesitikėjome tokio didelio žmonių susidomėjimo, tačiau jis byloja, kad taika šiame regione yra labai laukiama“, – teigia D. Yipas.

Toks suvenyras – ne kiekvieno kišenei. Sidabrinė versija kainuoja per 100 eurų, o už auksinę tenka pakloti beveik tūkstantį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi