Veidai

2018.06.02 20:27

Lazdijuose vyko vištų lenktynės: kuo šeimininkai gundė bėgikes

DELFI.lt2018.06.02 20:27

Varžybos, kuriose be vietinių paukščių augintojų dalyvavo ir svečiai iš Baltarusijos bei Latvijos, tapo visą savaitgalį Lazdijuose vykstančios šventės „Šimtmečio pasienio fiesta“ dalimi. Užregistruoti savo vištas ir dalyvauti jose galėjo visi norintieji, todėl dalyvių susirinko net dvidešimt aštuoni.

Taisyklės paprastos. Iš vielinio tinklo suformuotas dengtas dešimties metrų ilgio takas, kurio viename gale pastatytas narvas su višta. (Gaidžiams leista dalyvauti tik kviestinių svečių teisėmis). Tikslas, kad višta dengtu taku kuo greičiau nubėgtų iki kitame tako gale esančio narvo. Visokiais būdais raginamos ir skatinamos šeimininkų sparnuotosios, turėjo nubėgti distanciją metalinio tinklo tuneliu. Vienas varžybų dalyvis netgi pabėrė finišo vietoje smulkių gyvų žuvelių, kurios turėjo suvilioti jo augintinę greičiau ten atsidurti.

Kai kurie varovai taip įsijautė, kad sulaukė teisėjo pastabų: „Kiek žinau, vištas vilioti ir skatinti greičiau bėgti reikia šaukiant „put, put, put“, o ne spiriant koja į užpakalį.“

Finale varžėsi svečio iš Baltarusijos Deniso augintinė Viktorija ir Vito Ramanausko višta iš Lazdijų rajono Rudaminos bažnytkaimio Mina. Trečią vietą užėmė Kuodė mažajame finale įveikusi Čikiritą.

R. Sadausko nuotr.

V. Ramanausko ūkyje gyvena devynios vištaitės ir du gaidžiai. Kaip sakė pats nugalėtojos šeimininkas, prieš stodamas prie starto linijos jis savo augintinę keletą savaičių treniravo – vaikydavo po kiemą.

V. Ramanausko ūkyje gyvena devynios vištaitės ir du gaidžiai. Kaip sakė pats nugalėtojos šeimininkas, prieš stodamas prie starto linijos jis savo augintinę keletą savaičių treniravo – vaikydavo po kiemą. Įdomumo dėlei – greičiausiai bėgikei dešimties metrų ilgio trasą pavyko įveikti per 3,8 sekundės. Kai kurioms jos konkurentėms tai užėmė daugiau kaip minutę. Greičiausios vištos šeimininkui lenktynių pagrindinis rėmėjas UAB „Paukščių gojus“ įteikė 100 eurų piniginį prizą, antrosios vietos laimėtojui teko 80 eurų, trečiosios – 50 eurų.

Ne ką mažiau dėmesio už lenktynes sulaukė ir šventės metu Lazdijų miesto parke Paukščių augintojų asociacijos surengta dekoratyvinių paukščių paroda.