Veidai

2018.06.02 17:16

Nugaišo daugiau kaip 80 plastikinių maišelių prarijęs delfinas

BNS 2018.06.02 17:16

Tailando pietinėje pakrantėje nugaišo delfinas, prarijęs daugiau kaip 80 plastikinių maišelių, po nesėkmingos šio jūrinio žinduolio operacijos šeštadienį pranešė pareigūnai.

Pagal plastikinių maišelių naudojimą Tailandas yra vienas pirmaujančių šalių pasaulyje. Patekusios į aplinką šio šiukšlės pražudo šimtus jūrinių gyvių, gyvenančių prie populiarių Tailando paplūdimių.

Naujausia auka tapo nedidelis pietinių grindų patinas, pirmadienį rastas leisgyvis viename kanale netoli sienos su Malaizija, sakoma Jūrinių ir pakrančių išteklių departamento „Facebook“ žinutėje.

Grupė veterinarijos gydytojų mėgino „padėti stabilizuoti jo sveikatos sutrikimą“, bet penktadienio popietę grinda nugaišo.

Gyvūno skrandyje buvo rasta 80 plastikinių maišelių, svėrusių iš viso apie 8 kilogramus, pridūrė departamentas.

Prie žinutės pridėtose nuotraukose matyti grupė žmonių, naudojančių plūdurus, kad išlaikytų gyvūną vandens paviršiuje, ir skėčiu dangstančius jį nuo svilinančios saulės.

Prieš nugaišdamas delfinas išvėmė penkis maišelius, nurodė departamentas.

Kasetsarto universiteto jūrų biologas ir dėstytojas Thonas Thamrongnawasawatas sakė, kad dėl virškinamajame trakte susikaupusių maišelių grinda nebegalėjo pasisavinti beveik jokių maistingųjų medžiagų.

„Kai tavo skrandyje 80 maišelių – miršti“, – pažymėjo jis.

Kasmet Tailando vandenyse prariję plastiko nugaišta mažiausiai 300 jūrinių gyvūnų, tokių kaip grindos, kitų rūšių delfinai arba jūriniai vėžliai, naujienų agentūrai AFP aiškino Thonas Thamrongnawasawatas.

„Tai didžiulė problema, – sakė jis. – Mes naudojame labai daug plastiko.“

Daug Tailando gyventojų internetu reiškė liūdesį ir pasipiktinimą dėl grindos kančių.

„Man gaila gyvūno, nepadariusio nieko bloga, bet turėjusio nešti žmogaus veiksmų naštą“, – tailandiečių kalba rašė vienas „Twitter“ vartotojas.