Veidai

2015.09.08 13:45

Du britų mokytojai aplink pasaulį keliauja motorine rikša

Vilmantė Lokcikaitė, LRT TV naujienų tarnyba2015.09.08 13:45

Du britų mokytojai išsiruošė į kelionę aplink pasaulį motorine rikša, stengdamiesi atkreipti visuomenės dėmesį į švietimo problemas bei paremti vietines iniciatyvas.

Du britų mokytojai išsiruošė į kelionę aplink pasaulį motorine rikša, stengdamiesi atkreipti visuomenės dėmesį į švietimo problemas bei paremti vietines iniciatyvas.

Du trisdešimtmečiai mokytojai iš Didžiosios Britanijos keliauja aplink pasaulį vadinamuoju „tuktuku“ – motorine rikša. Taip jie stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į švietimo problemas. Nuo Didžiosios Britanijos per Europą, Afriką, Indiją ir Nepalą nuvykę jau daugiau nei 30 tūkstančių kilometrų, jie kelionę tik įpusėjo.

„61 mln. vaikų iki 11 metų vis dar neturi galimybių mokytis, o iki 2015 toks išsilavinimas turi būti prieinamas visiems. Tai neįmanoma. Mes norime atkreipti dėmesį į šią problemą ir paremti vietines švietimo iniciatyvas“, – teigė vienas iš keliautojų Nickas Gough.

Mokytojai kelionei ruošėsi ketverius metus – ją planavo, kaupė santaupas, ieškojo rėmėjų. Tik kodėl pasirinkta tokia neįprasta transporto priemonė?

„Prieš aštuonerius metus išvykome į Tailandą, ten pirmąkart išbandėme „tuktuką“. Pamanėme, kad būtų smagu su juo išsiruošti ir į ilgą kelionę“, – pasakojo keliautojas Richas Spearsas.

2000 m. 189 Jungtinių Tautų narės pritarė Tūkstantmečio vystymosi tikslams, tarp kurių – ir siekis perpus sumažinti žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, skaičių, sustabdyti ŽIV ir AIDS plitimą bei užtikrinti visuotinį pradinį mokslą iki 2015 m.

Pagal UNESCO duomenis prieš dvejus metus 57 mln. vaikų pasaulyje vis dar nelankė mokyklos. Per metus jų sumažėjo tik 2 mln.

Vienas kelionės tikslų – įkvepiančių vietinių švietimo projektų, kuriuos būtų galima paremti, paieškos. Vienas tokių – šventojo Mato mokykla Kenijoje, įkurta vieno vietos gyventojo. Nors mokestis už mokslą – tik 5,5 lito per mėnesį, dauguma šeimų neišgali sumokėti ir jo.

„Tai, ką darome – smulkmena, tačiau tikimės, kad bent šiek tiek padėsime. O jei kas nors pagalvos: „Ir aš ką nors nuveikti“ bei imsis mėgstamos veiklos, tuomet galbūt sulauksime ir didesnių pokyčių.

Keliautojai, siekdami atkreipti dėmesį į švietimo problemas pasaulyje, gali patekti ir į Guinnesso pasaulio rekordų knygą už ilgiausią kelionę motorine rikša.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.