Veidai

2018.05.29 15:15

Nyderlanduose parduodamas brangiausias gėlavandenis perlas

Šią savaitę Nyderlanduose bus parduotas didžiausias iki šiol žinomas gėlavandenis perlas. 578 karatų perlas, tikėtina, bus parduotas už maždaug pusę milijono eurų.

Unikalios formos perlas, pirmą kartą per daugiau kaip 240 metų, ketvirtadienį bus parduotas aukcione. Dėl unikalios formos jis vadinamas „miegančio liūto“ perlu.

„Šis perlas toks unikalus, nes, pirmiausia, jis labai didelis. Tai itin svarbi priežastis. Antra, jis natūraliai blizga. Didžioji dalis perlų šiais laikais blizga, tačiau juos apdirba žmonės. Šį perlą suformavo moliuskas, gyvenęs kažkur upėje ar ežere“, – paaiškina perlų ekspertas Hanco Swannas.

Perlas yra kilęs iš Kinijos. Manoma, kad susiformavo maždaug tarp 1700-ųjų ir 1760-ųjų. 1765-aisias jį atrado Olandų pirklys, tačiau perlą konfiskavo Kinijos valdžia.

Tuo metu Kinijoje galiojo įstatymas, kad visi dideli perlai priklauso Kinijos imperatoriui, nesvarbu, kas juo rado. Perlo savininkas tvirtina, kad šį brangakmenį vėliau įsigijo Rusijos imperatorė Jekaterina II.

Perlas priklauso Hermanui Domisse, kuris teigia nusprendęs parduoti perlą, nes jo vieta – muziejuje, o ne privačioje kolekcijoje.

„Aukcionas skelbia, kad perlas uždirbs apie pusę milijono eurų. Pažiūrėsime, ar tai tiesa, o gal uždirbs ir daugiau. Gali būti ir daugiau“, – spėja Amsterdamo perlų visuomenės pirmininkas, perlo savininkas.

Gėlavandenis perlas, lyginant su sūriame vandenyje randamais, yra pigesni, tačiau būna įvairių formų. Sūriame vandenyje randami perlai dažniausiai apvalūs, o unikali forma ir yra vienas pagrindinių „miegančio liūto“ perlo išskirtinumų.