Veidai

2018.05.27 19:45

Suomijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba įtraukė „Finnair“ į „juodąjį sąrašą“

BNS 2018.05.27 19:45

Suomijos nacionalinė skrydžių bendrovė „Finnair“ tapo vienintele valstybės kontroliuojama įmone, pateikusia į Vartotojų teisių apsaugos komisijos „Stebėsenos sąrašą“.

Į jį patenka įmonės, nevykdančio šios tarnybos rekomendacijų, praneša Suomijos transliuotojo „Yle“ portalas.

„Finnair“ šiame „juodajame sąraše“ atsidūrė dėl atsisakymo keleiviui išmokėti 600 eurų dydžio kompensaciją už skrydžio vėlavimą. Moteris, skridusi iš Helsinkio per Honkongą į Melburną, pavėlavo į jungiamąjį reisą dėl „Finnair“ lėktuvo techninių problemų.

Skrydžių bendrovė šį įvykį prilygino „force majeure“ (nepaprastos aplinkybės, kurių negalima nei numatyti arba išvengti, nei kuriomis nors priemonėmis pašalinti) atvejui, pagal kurį kompensacijos nemokamos. Tačiau vartotojų teisių prievaizdė pareiškė, kad pagal Europos Sąjungoje priimtą praktiką techninė priežastis gali tik išskirtiniai atvejais būti prilyginama „force majeure“.

„Finnair“ pastaruoju metu tapo Suomijos vartotojų teisių apsaugos komisijos „nuolatine kliente“. Pernai dėl šios skrydžių bendrovės veiksmų pateikta apie 700 skundų – penkis kartus daugiau nei prieš penkerius metus, skelbia „Yle“.