Veidai

2018.05.25 16:58

Britų slaptoji tarnyba MI6 pradėjo savo pirmą reklamos televizijoje kampaniją

BNS2018.05.25 16:58

Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba MI6 ketvirtadienį pradėjo savo pirmą reklamos televizijoje kampaniją, siekdama išsivaduoti nuo mačistinio Džeimso Bondo įvaizdžio ir pritraukti kuo įvairesnių darbuotojų į slaptą tarnybą.

Trumpame reklaminiame siužete matyti akvariumo vandenį skrodžiantis ryklys – vaizdelis, kuris žiūrovams turėtų asocijuotis su trileriais apie šnipus.

„Mes esame žvalgybos pareigūnai, bet nedarome, ką jūs galvojate. Svarbiausia ne išlikti kietam tarp ryklių, o atkreipti dėmesį į nebylius ženklus, kurie tikrai yra svarbūs“, – sako balsas už kadro.

Kitame kadre matyti ryklį stebintis vaikas, kuris išsigandęs atsitraukia nuo stiklo ir žengia prie savo mamos, o ši paima jį glėbį.

„Suprasti kitus. Padėti jiems kitaip pamatyti dalykus. Tyrinėti pasaulį, esantį už tavo pasaulio ribų. Jeigu visa tai tau atrodo pažįstama, tai reiškia, kad tu tai darai kiekvieną dieną“, – tęsia ramus vyriškas balsas.

„MI6 – paslapčia mes esame visai kaip tu“, – skelbia paskutiniai reklamos žodžiai.

Šia reklama siekiama parodyti, kad tarnyba ieško naujų žmonių, gebančių lengvai bendrauti su kitais ir stebėti aplinką. Reklamos kampanija pradėta žvalgybai planuojant iki 2021 metų priimti 800 naujų darbuotojų.

„Idėja buvo pasinaudoti Bondo sukurtu įvaizdžiu, labai aiškiai parodant, kad reikia visai ne Džeimso Bondo“, – sakė tarnybos žmogiškųjų išteklių vadovė, tarnyboje dirbanti 20 metų.

„Daugeliu požiūrių mūsų įdarbinami žmonės turi daugeliui žmonių būdingų bruožų“, – sakė vadovė, nenorėjusi skelbti savo pavardės.

Pasak jos, MI6 ieško naujų žvalgybos pareigūnų, kurie pasižymi „emociniu intelektu ir komunikabilumu“, sugeba gerai įsilieti į aplinką ir yra kūrybingi.

Didžiosios Britanijos slaptosios žvalgybos tarnyba – toks yra oficialus MI6 pavadinimas – pranešė, kad po nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimo prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Solsberyje, dėl kurio kaltinamas Kremlius, gerokai padaugėjo įsidarbinti tarnyboje norinčių žmonių.

Tačiau remiantis 2016 metų kovo mėnesio duomenimis, moterys tarnyboje sudarė tik 24 proc. vadovo pareigas užimančių darbuotojų ir 38 proc. eilinių darbuotojų. Tuo metu juodaodžiai, azijiečiai ir etninių mažumų atstovai sudarė 7 proc. eilinių darbuotojų, o tarp vadovų jų visai nebuvo.

Vienas aukštesnio rango tarnybos pareigūnas sakė, kad įvairesnių darbuotojų priėmimas geriau padėtų kovoti su tokiu pavojingu reiškiniu kaip „grupinis mąstymas“.

„Mes ieškome žmonių, kurie yra pakankamai drąsūs pasisakyti“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt