Veidai

2018.05.23 08:41

Danijoje vyko bėgimas su 50-metį švenčiančiu princu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.23 08:41

Likus trims dienoms iki Danijos kronprinco Frederiko 50-ojo gimtadienio, šios karalystės gyventojai originaliai parodė savo prielankumą būsimajam karaliui. Daugiau kaip 70 tūkstančių žmonių dalyvavo princo jubiliejui skirtuose bėgamuose. Pats princas Frederikas per vieną dieną įveikė net penkias trasas skirtinguose Danijos mietuose.

Kad suspėtų į bėgimus Olborge, Orhuse, Odensėje, Esbjerge ir Kopenhagoje, princui prireikė sraigtasparnio. Taip jis per vieną dieną sugebėjo įveikti keturias 1600 metrų distancijas, o Kopenhagoje bėgo 10 kilometrų. Kiekviename mieste kartu su princu bėgo ne mažiau kaip po 10 tūkstančių žmonių.

Būsimasis Danijos karalius parodė tikrai puikią fizinę formą, tiesa, jis tarnavo Danijos laivyno specialiosiose pajėgose ir nuolat propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Princą palaikė ir jo žmona Mary bei keturi jų vaikai. 

Statistika parodė, kad princo Frederiko inspiruotuose bėgimuose kas dešimtas dalyvis buvo naujokas tokiame renginyje. Ta pati visuomenės nuomonės nuomonių statistika rodo, kad net 77 procentai danų labai palankiai vertina seniausios Europoje karališkosios giminės atstovą – princą Frederiką – ir mano, kad jis visiškai pasiruošęs tapti šalies karaliumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt