Veidai

2018.05.22 13:27

Šventinis savaitgalis Klaipėdoje – su muzika ir laivų paradu

Klaipėda vasaros sezoną pradėjo triukšmingu savaitgaliu su gausybe renginių. „Gatvės muzikos diena“, „Europos muziejų naktis“, laivų paradas, „Vilties bėgimas“ į pajūrį sukvietė tūkstančius žmonių iš Lietuvos.

Visas veiksmas praeitą savaitgalį uostamiestyje sukosi aplink Dangės upę ir senamiestį. Linkėjimus Lietuvai siuntė baidarininkai, sustoję į didelę trispalvę ant vandens, narai demonstravo savo galimybes, o gatvės muzikantai kūrė akustinę nuotaiką poilsiaujantiems žmonėms.

Šeštadienį neliko nuskriausti ir muziejai: Prano Domšaičio galerija, Laikrodžių, Jūrų ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejai buvo pilni edukacijos, smagių pramogų ir kultūra bei istorija besidominčių žmonių. Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centre išvakarėse buvo atidaryta trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų paroda „3free“. Parodų rūmuose iki birželio 23-iosios bus eksponuojama po tris autorius iš kiekvienos šalies.

Muziejų naktį ir Gatvės muzikos dieną vakare nuspalvino tradicinis Klaipėdos laivų paradas, kuriame dalyvavo pusšimtis signalinėmis vėliavėlėmis ir girliandomis papuoštų laivų. Sutemus į dangų kilo spalvingas, šventinis fejerverkas.

Išsamiau – Agnės Bukartaitės, Donato Ravaičio ir Sandros Pabrinkytės reportaže.