Veidai

2018.05.21 13:17

Laisvės alėjoje nusidrieks ilgiausias stalas mieste

LRT.lt 2018.05.21 13:17

Ketvirtadienį Laisvės alėja kuriame bene ilgiausias stalas mieste – pabūti drauge ir švęsti artėjančią Tarptautinę kaimynų dieną kvies jau antrus metus organizuojama „Kiemų šventė“.

Kaip teigiama organizatorių pranešime, šiemet renginys bus ypatingas – tautiniais motyvais papuošti stalai primins atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, o dalyviai galės atvykti į šventę pasipuošę tautiniais rūbais.

Prie „Kiemų šventės“ kūrimo galės prisidėti visi, kurie sutartu laiku atvyks į Laisvės alėją ir atsineš simbolinių vaišių, kuriomis pasidalintų su šalia esančiu kaimynu, draugu ar nepažįstamuoju. Į šventę žmonės kviečiami atkeliauti bendruomenėmis, įstaigomis, klasėmis ar kitomis grupėmis. Ypatingas prašymas bendruomenių nariams – pagal galimybes originaliai paženklinti savo stalus simboline detale. Tai galėtų būti bendruomenės pavadinimo užrašas, skiriamoji vėliava ar ženklelis. Prie gausaus šventės dalyvių būrio prisijungs ir meno kolektyvai.  

Pasak organizatorių, šventinė nuotaika bus kuriama be alkoholio, todėl prie stalo nebus vartojami svaigalai. Idėjos sumanytojai sako, kad miesto ir rajono bendruomenės bei svečiai, susirinksiantys į šį tarpusavio bendrystę skatinsiančią iškylą, bus prašomi tausoti miesto erdvę – pasibaigus šventei susitvarkyti aplinką.

Didžiausią kaimynų susibūrimą mieste bendromis  jėgomis organizuojantys „Kiemo galerijos“ įkūrėjas Vytenis Jakas, „Kauno centro būstas“ ir „Kaunas 2022“ komanda kvies visus norinčius ateiti prie Soboro, atsinešti savo stalelį, staltiesę, kėdę. „Jei mėgstate gaminti, atsineškite savo vaišių ir, kad būtų dar jaukiau, savo indus“, – rašoma organizatorių pranešime. Atsineštų stalų eilę planuojama rikiuoti centrinėje Laisvės alėjos liepų promenados dalyje – nuo fontano tęsiant ją link Nacionalinio Kauno dramos teatro pusės iki pat važiuojamosios dalies.