Veidai

2018.05.19 16:54

Honkongo peizažas keičiasi: neonines iškabas keičia diodų lemputės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.19 16:54

Honkongo dangus kiekvieną naktį sušvinta milijonais spindulių. Daugiau nei tris dešimtmečius jie sklido nuo neoninių iškabų, tapusių neatsiejama Honkongo peizažo dalimi. Šiandien, jas keičiant šviesos diodų lemputėms, ištikimiausi meistrai nepaiso nykstančios paklausos ir neapleidžia savo amato.

Neoninių iškabų kūrėjas Wu Chi-kai yra vienas iš nedaugelio likusių šio amato atstovų Honkonge. Dėl milijardų žiburių, kuriais kiekvieną naktį sušvinta dangus virš megapolio, Honkonge niekada nesutemsta. Įvairias formas meistras išgauna kaitindamas vamzdelius virš galingos dujinio degiklio liepsnos, kuri įkaista net iki 1000 laipsnių karščio.

Per 30 populiarumo metų, neoninės iškabos tapo neatsiejama urbanistinio kraštovaizdžio dalimi. Didžiuliai mirgantys ženklai, besitęsiantys nuo pastatų sienų, reklamuoja viską nuo restoranų iki Mahjongo salonų. Tačiau populiarėjant ryškesnėms ir lengviau prižiūrimoms šviesos diodų lemputėms, jos vertinamos kaip labiau tausojančios aplinką ir dėl to išstumia senąsias iškabas. Valdžia kai kurias liepė pašalinti dėl pavojaus žmonių saugumui. Taip pamažu Wu ir kiti neoninių iškabų gamintojai lieka be darbo.

Nors paklausa menksta, jis nesitraukia iš rinkos. Toliau dirba su stikliniais vamzdeliais, kurių vidus pripildytas įvairių dujų, tokių kaip neonas ar argonas, taip sukuriant įvairių spalvų.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.