Veidai

2018.05.17 18:40

O ką girdite jūs: interneto bendruomenę suskaldė kelių sekundžių garso įrašas

LRT.lt2018.05.17 18:40

Interneto vartotojai visame pasaulyje negali sutarti, kas gi sakoma plačiai paplitusiame klipe. Vieni tvirtina, kad jame girdėti žodis „yanny“, kiti įsitikinę, kad tai žodis „laurel“, rašo BBC.

Nesantaika prasidėjo pirmadienį, kai socialinio tinklo „Reddit“ naudotojas pseudonimu RolandCamry į šią platformą įkėlė kelių sekundžių trukmės vaizdo klipą.

Po to vaizdo klipas surado savo nišą ir socialiniame tinkle „Twitter“. Per paskutines 24 valandas žodis „yanny“ ten buvo paminėtas net 310 tūkst. kartų, tačiau „laurel“ gerbėjai parašė 20 tūkst. žinučių daugiau.

Kol šių stovyklų atstovai kariavo socialiniuose tinkluose, kai kurie žmonės pamėgino šį reiškinį paaiškinti moksliškai bei argumentuotai paaiškinti, kodėl abi viena kitai prieštaraujančios pusės yra teisios.

JAV gyvenantis visuomenininkas ir technikos ekspertas Dylanas Bennettas „Twitter“ rašė, kad „jei galite girdėti aukšto dažnio garsus, jūs greičiausiai girdėsite „yanny“, bet galite girdėti ir „laurel“.

„Jei negalite girdėti aukšto dažnio garsų, jūs greičiausiai girdėsite „laurel“, – socialiniame tinkle aiškino D. Bennettas.

O tie, kurie gali girdėti ir aukštesnio, žemesnio dažnio garsus, gali išgirsti ir šių dviejų interneto bendruomenę suskaldžiusių žodžių mišinį.

Vaizdo klipas ir jo paslapties išaiškinimas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.