Naujienų srautas

Veidai2018.05.15 23:10

Daugybė veganų kasdien valgo neveganiškus produktus patys to nežinodami

technologijos.lt 2018.05.15 23:10

Žmonių kultūra yra keista tuo, kad mes nusprendžiame, ką valgyti, o ko – ne. Maisto prieinamumas tėra vienas iš veiksnių, nusprendžiančių, ką valgysime pietums. Štai arkliena Lietuvoje nėra populiarus maistas, nors visai netoli ji laikoma delikatesu. Veganai apskritai yra linkę save riboti dėl įvairių priežasčių, tačiau jiems surasti tinkamo maisto nėra lengva. Ir ne todėl, kad jo nėra. Tiesiog norint būti veganu reikalingos specialios žinios.

Veganai, beje, dažnai pasirenka tokią dietą būtent dėl sveikatos priežasčių. Ar jūs galėtumėte būti veganu? Kaip manote, kuomet padarytumėte pirmą veganiškos mitybos klaidą? Galite pasitreniruoti. Kurie iš žemiau išvardintų gaminių nėra veganiški, o kurie veganams puikiai tinka?

1. Zefyrai;

2. Multivitaminų sultys;

3. Medus;

4. Kopi Luwak (kava, verdama iš palminių musangų išmatose randamų pupelių);

5. „Coca-Cola“;

6. Kokosų pienas.

Iš tiesų daugybė tikrų veganų suklysta būtent dėl šių produktų, todėl veganai turi daug išmokti, kol neklysdami išvengia visų gyvulinės kilmės maisto produktų.

Veganams pasisekė, kad dabar daug produktų yra žymimi, kaip tinkami veganams.

Zefyrams gaminti naudojama želatina, išgauta iš, dažniausiai, kiaulių kaulų. Dėl tos pačios priežasties veganai, vegetarai ir musulmonai negali valgyti ir guminukų, panakotos, želė ir kitų panašių saldumynų.

Sultys dažnai turi dažiklių, gaminamų iš vabzdžių kiautų. Jie naudojami ir „Coca-Cola“ gamyboje. Kopi Luwak kava taip pat nėra veganiška, nes musangos laikomos dažnai labai prastomis sąlygomis, o veganai yra prieš gyvūnų išnaudojimą. Kokosų pienas yra visiškai veganiškas.

Tuo tarpu medus kelia diskusijas. Kai kurie veganai mielai valgo medų ir teigia, kad tai – veganiškas produktas, dėl kurio gamybos bitės nenukenčia. Tačiau kiti pabrėžia, kad veganai prieštarauja gyvūnų išnaudojimui, o bitės medų neša sau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi