Veidai

2018.05.15 16:40

Kinai liaupsina pilotą, nutupdžiusį lėktuvą su išdužusiu kabinos langu

BNS 2018.05.15 16:40

Pilotą, kuris Kinijos pietvakariuose nutupdė lėktuvą su išdužusiu pilotų kabinos langu ir į jį įtrauktu antruoju pilotu, kinai antradienį vadina didvyriu.

Nepaisydamas didžiulio šalčio ir vėjo, Liu Chuanjianas sulėtino maždaug 800–900 km per val. greičiu skridusį lėktuvą ir po maždaug 20 min. jį nutupdė.

Visi 128 kompanijos „Sichuan Airlines“ lėktuve „Airbus A319“ buvę žmonės pirmadienį įvykusį incidentą ištvėrė.

Lėktuvas skrido iš Kinijos pietvakariuose esančio Čongčingo į Lhasą Tibete, bet maždaug 9,8 km aukštyje išdužo pilotų kabinos langas. Lėktuvas buvo nukreiptas į Čengdu Sičuano provincijoje.

„Priekinis stiklas staiga išdužo, pasigirdo garsus trenksmas, o pažvelgęs į šoną pamačiau, kad antrasis pilotas jau pusiau ištrauktas pro langą. Laimei, buvo prisegtas jo saugos diržas“, – Čengdu laikraščiui „Chengdu Business Daily“ pasakojo Liu Chuanjianas.

Lėktuvas smarkiai vibravo, buvo neįmanoma stebėti prietaisų, sakė Liu Chuanjianas, kuris anksčiau tarnavo skrydžių instruktoriumi Kinijos oro pajėgose.

„Visai apie nieką negalvojau. Norėjau kontroliuoti lėktuvą ir nutūpti“, – vėliau Sičuano televizijai sakė jis.

Iki antradienio popietės daugiau kaip 160 mln. žmonių į „Twitter“ panašioje kinų platformoje „Weibo“ stebėjo diskusijas apie šį pilotą ar dalyvavo jose.

Populiariausias pokalbių apie minimą incidentą forumas vadinasi „Mano kapitonas didvyris“.

„Tai Kinijos aviacijos istorijos stebuklas, rodantis ypatingą skrydžių instruktorių psichologinį požiūrį“, – parašė vienas komentatorius.

„Mačiau amerikiečių filmą „Stebuklas virš Hadsono“ (Sully) pagal tikrus įvykius, bet tai dar labiau sukrečia ir stebina!“ – rašė kitas.

Jis turėjo omenyje filmą apie amerikiečių oro bendrovės „US Airways“ pilotą Chesley Sullenbergerį, kuris nacionalinio didvyrio vardo nusipelnė 2009 metų sausį nutupdęs apgadintą lėktuvą Hadsono upėje Niujorke ir taip išgelbėjęs 155 keleivių bei įgulos narių gyvybes.

Kinijos civilinės aviacijos administracijos saugumo direktorius antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad lėktuvas virš Čengdu „neteko dešinio priekinio stiklo“.

Prieš incidentą jokių problemų dėl šio stiklo nebuvo pastebėta, sakė Tang Weibinas ir pridūrė, kad incidento priežastys dar tiriamos.

Laikraščio „People's Daily“ internete paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti iškritusios deguonies kaukės ir skrydžių palydovai, duodantys keleiviams nurodymus, kaip reikės išlipti.

Tai antras kinų lėktuvų avarinis tūpimas per mažiau nei mėnesį. Balandžio 15 dieną „Air China“ lėktuvas buvo nukreiptas kitur dėl incidento, kai vienas vyras grasindamas automatiniu plunksnakočiu trumpam paėmė įkaitu įgulos narį.