Veidai

2018.05.13 11:31

Į Lietuvą I. Zasimauskaitė sugrįžta sekmadienio popietę

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė, konkurse užėmusi 12 vietą, į Vilnių parskrenda sekmadienį 15 val.

„Esu labai laiminga. Keista, kad viskas baigėsi, kad jau skrendam namo. Bet, man atrodo, padarėme viską, [ką galėjome]. Dabar visi komentarai yra apie tai, kaip susivienijo visa Lietuva, – man tai tikrai nerealu“, – sako I. Zasimauskaitė.

Jos teigimu, užimta vieta neturi jokios reikšmės: „Vieta visiškai nesvarbu – 5-a, 12-a ar 20-a. Tai tik skaičiai. Man atrodo, svarbiausia, kad mes palietėme be galo daug širdžių Europoje ir tai mūsų didžiausia vieta.“

Dainininkė sako, jog pati norėjo, kad laimėtų austras. „Aš labai džiaugiausi, kai laiminėjo austras. Galvojau, kad jis laimės. [...] Izraelis nebuvo tarp mano favoritų. Bet laimėjo, tai reikia pasidžiaugti laimėtojais“, – tvirtina I. Zasimauskaitė.   

Nors prieš finalą buvo prognozių, kad Lietuva gali užimti aukštesnę vietą, Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas LRT RADIJUI sako, kad rezultatas nėra blogas.

„Manau, Lietuvai – nedidelei šaliai, turinčiai neypatingai daug palaikytojų užsienyje, – rezultatas nėra blogas. Juolab kad aš visada sakau – skaičiuokime tą vietą žiūrėdami ne vien į finalo dalyvių skaičių, o į visų dalyvavusių – 43 – šalių. Buvo ir tokių, kurios nepateko į finalą.

Tai čia tik nuo požiūrio priklauso. Jei mes norime amžinai inkšti, būti nepatenkinti ir kažką apie save sakyti blogo, tai visada rasime. Bet jei, kaip ir Ieva minėjo, tiesiog pasidžiaugsime tuo, kas jau pasiekta, tai ir bus puiku“, – sakė A. Giržadas.

Šių metų konkurso nugalėtoja tapo Izraelio atstovė Netta su daina „Toy“. Antroje vietoje liko Kipras, trečioje – Austrija. Visus pasirodymus vertino šalių komisijos ir žiūrovai. Lietuvė iš komisijų sulaukė 90 balų ir buvo atsidūrusi 11 vietoje, pagal žiūrovų balsus ji buvo 10-a, tačiau sudėjus rezultatus galutinė vieta buvo 12-a.