Naujienų srautas

Veidai2018.05.13 02:46

D. Užkuraitis: laimėjo ta daina, kuri ir turėjo laimėti

Praėjusiais metais įvyko stebuklas, o šiais metais laimėjo ta daina, kuri ir turėjo laimėti „Euroviziją“, konkurso pabaigą komentuoja muzikologas Darius Užkuraitis ir priduria, kad patikėję aukšta Ievos Zasimauskaitės vieta finale įkliuvome į lažybininkų pažadų spąstus.

Muzikologas D. Užkuraitis teigia, kad šių metų nugalėtoja Netta atliko įprastą eurovizinę dainą, tad ir laimėjimas – tikėtas: „Dainoje buvo visko sukrauta, vieniems galėjo patikti reivinis priedainis, kitiems – ramesnė dainos pradžia. Nettai pavyko įtikti skirtingus muzikos skonius turintiems klausytojams. Vis dėlto tai tipiška eurovizinė daina, tokia, kokios reikia konkursui – skambi idėja ir geras šou. Pernai laimėjus subtiliam Salvadoro Sobralio pasirodymui įvyko stebukas, o šiais metais nugalėjo tai, kas būtų nugalėjęs ir prieš trejus metus.“

Antroje vietoje liko Kipras, o trečioje – Austrija. Pasak D. Užkuraičio, austro daina – aukštesnio muzikinio lygio daina, todėl nenuostabu, kad daugelio šalių komisijos jam skyrė aukščiausius balus. „Tačiau netikėjau, kad jis bus penketuke, maniau, kad pateks į dešimtuką“, – svarstė „Eurovizijos“ komentatorius.

Nors lažybininkų prognozės buvo itin geros, dėl I. Zasimauskaitės nudžiugome kiek per anksti.

„Lažybininkai buvo lyg dėdė, kuris pažada saldainį, o po to neduoda. Visi žinome, kad prognozės buvo gerokai aukštesnės, bet yra kaip yra. Manau, kad 12 yra gera vieta, kol kas tai – trečias geriausias Lietuvos rezultatas. Aišku, galėjome būti dešimtuke“, – kalba D. Užkuraitis.

Pastaruoju metu buvo daug šnekama apie pasirinktą pasirodymo pakartojimo momentą. I. Zasimauskaitė su komanda kiek anksčiau buvo nusprendusi, kad kartos sceną ant tiltelio, kai susitinka su vyru Mariumi Kiltinavičiumi. Vis dėlto žiūrovams kilo abejonių, ar tai geriausia dalis, kuria galėtume priminti apie save Europai: „Mes pasirodėme ketvirti, laikui bėgant mūsų pasirodymas buvo užmirštas ir kai pakartojo būtent emociškai, o ne balso prasme stiprią vietą, neaišku, ar kas prisiminė pačią dainą“, – teigia muzikologas.

Anot jo, buvo galima pastebėti, kad I. Zasimauskaitės balsas buvo prikimęs, dėl to žemesnės natos neskambėjo taip gerai, kaip per pusfinalį.

„Norėjosi pusfinalio pasirodymą „įdėti“ vietoj finalo, nes pirmasis man pasirodė stipresnis“, – pripažino D. Užkuraitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi