Naujienų srautas

Veidai2018.05.12 21:56

A. Lukošius apie „Eurovizijos“ technologijas: tai niekada nebuvo dainų konkursas

„Eurovizija“ niekada nebuvo dainų konkursas, tai buvo technologijų konkursas“, – tikina technologijų ekspertas, 2006 m. su grupe „LT United“ konkurse sėkmingai dalyvavęs Arnoldas Lukošius. Jis pabrėžia, kad šiame dainų konkurse technologijos visada užimdavo itin reikšmingą vietą.

A. Lukošius primena, kad visos Europos dainų konkurso idėja gimė 1955 metais, kai per vieną pirmųjų Europos transliuotojų sąjungos (EBU) susitikimų Monake tuometinis organizacijos vadovas Marcelis Bezenconas pasidalino su kolegomis savo pamąstymais organizuoti televizijos renginį, kuris suvienytų visą žemyną. Tokiu būdu, kaip pastebi A. Lukošius, išbandant transliacijos galimybes, gimė „Eurovizijos“ konkursas.

Vėliau buvo sugalvota balsavimo sistema, kuri, pasak eksperto, technologiškai labai sudėtinga, nors į tai eilinis konkurso žiūrovas nesigilina.

A. Lukošius taip pat atkreipia dėmesį, kad, pavyzdžiui, 2014 metais konkurse pradėta naudoti technologija, užtikrinanti, kad į transliaciją nepakliūtų žiūrovų švilpimas.

„Tai iš tikrųjų buvo padaryta dėl Rusijos, dėl to, kad metus prieš tai ją nušvilpinėjo, tai tikėtasi, kad Austrijoje vėl tai įvyks. Dėl karo Ukrainoje. <...> Tai bent jau publika prie televizorių negirdėjo to švilpimo“, – sako A. Lukošius.

Jis taip pat pažymi, kad šiemet atsisakyta scenoje matomų didžiulių ekranų.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą